Kochasz muzykę filmową? Napisz o niej i wygraj open pass na 7. FMF!

Zdobądź specjalny open pass na 7. Festiwal Muzyki Filmowej oraz na profesjonalne warsztaty dla młodych recenzentów. Chcemy poznać Twój punkt widzenia, jak odbierasz festiwalowe produkcje, jak słyszysz muzykę i jak potrafisz ją opisać. Twoje recenzje z FMF trafią do branżowej prasy, a także na stronę www.fmf.fm.

Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic, organizatorzy 7. Festiwalu Muzyki Filmowej, zapraszają młodzież licealną i studentów w wieku od 18-25 lat do udziału w konkursie Kochasz muzykę filmową? Napisz o niej!. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać krótką recenzję 7. Festiwalu Muzyki Filmowej, zanim się on jeszcze rozpocznie.

Na teksty czekamy tylko do 20 września!

To ma być recenzja zmyślona, ale odwołująca się do faktycznych, zaplanowanych w programie wydarzeń. Warto podkreślić, że są wśród nich tak spektakularne widowiska jak Kon-Tiki. Dalekomorska wyprawa, 007. The Best of James Bond czy Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej, połączona z premierowymi prezentacjami muzyki oscarowych twórców, m.in.: Hansa Zimmera, Daria Marianellego, Elliota Goldenthala i Gustavo Santaolalli, którzy również wezmą udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W konkursie wyróżnimy autorów dziesięciu najciekawszych recenzji, a nagrodą będzie możliwość udziału we  wszystkich wydarzeniach około festiwalowych oraz zaproszenie na specjalnie dla laureatów zorganizowane warsztaty dziennikarskie  – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Z nadesłanych prac jury w składzie: Robert Piaskowski (Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej), Joanna Targoń, Tomasz Handzlik (wieloletni dziennikarze i krytycy Gazety Wyborczej), Jowita Dziedzic-Golec (dziennikarka RMF Classic) wybierze dziesięć najciekawszych recenzji, a ich autorzy zostaną nagrodzeni.

To szczególnie ważne, aby zwłaszcza dzisiaj dbać o warsztat młodych krytyków i recenzentów. Rzeczywistość nowych mediów sprawia, że szczególnie zadbać trzeba o te aspekty języka, które przykuwają uwagę, ujmują rzecz celnie i odkrywczo, a przy okazji nie zabijają indywidualnego stylu i osobowości recenzenta – mówi Robert Piaskowski, Dyrektor Artystyczny FMF.  - Potrzebujemy popatrzeć na wrażliwość młodych krytyków, interesuje nas ich sposób odkrywania i odbierania muzyki i chcemy wyróżnić tych, którzy mają talent w tej dziedzinie.

Czterodniowe warsztaty poprowadzą profesjonalni dziennikarze, recenzenci, a także uznani krytycy muzyczni i filmowi, przedstawiciele najważniejszych w Polsce, opiniotwórczych mediów, m.in. Łukasz Maciejewski, Jacek Szczerba, Katarzyna Nowakowska, Karolina Pasternak i Tomasz Handzlik. To oni opowiedzą Wam o kulisach i ideach zawodu krytyka. Oceniać będą prace recenzenckie z każdego kolejnego koncertu FMF, a także doradzą jak napisać kompetentny i przyciągający uwagę czytelnika artykuł.

Najlepsze z prac opublikowane zostaną na festiwalowej stronie www.fmf.fm, a także w prasie branżowej.

UWAGA! Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest wyrażenie zgody na publikację recenzji na stronie www Festiwalu i w prasie branżowej, jak również udział w warsztatach. Recenzje nadsyłajcie do 20 września!

Zobaczcie regulamin konkursu:

http://www.fmf.fm/docs/regulamin_konkursu_na_recenzje_koncertow_festiwalu_muzyki_filmowej_w_krakowie_2014.pdf

 

Organizatorami Festiwalu są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Więcej informacji o programie FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 2014 znajdziecie Państwo tutaj.

 • 08:12 Karen Souza Creep
 • 08:16 Rodrigo Y Gabriela , Hans Zimmer Angry And Dead Again
 • 08:25 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 353, Sunday, 11 April 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic