Od życia nie odpoczniesz!

Przekonają się o tym trzy przyjaciółki, które przyjeżdżają na weekend do ekskluzywnego hotelu SPA, główne bohaterki książki Miłość i zbrodnie w czasie wolnym Dawida Kornagi, stojącego m.in. za sukcesem FURIOZY, a także nominowanego do Paszportów "Polityki" za powieść "Gangrena".

Od życia nie odpoczniesz!

Przyjaciółki muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością, ale także – z pełną wyzwań teraźniejszością. Dorota, policjantka, ma romans z żonatym kolegą z pracy. Jadze, bokserce, grozi więzienie za brutalne pobicie nachalnego podrywacza. Ania, modelka, przeżywa kryzys związku ze znanym tiktokerem. Wychowały się w tym samym bloku. Dziś zdają się spełniać swoje marzenia, ale to nie takie proste. Teraz, mając trochę wolnego czasu, chcą pobyć ze sobą, jednak wszystko przebiega zupełnie inaczej niż to sobie zaplanowały.

Miłość i zbrodnie w czasie wolnym to niczym jednosezonowy serial, rozgrywa się intensywnie wraz z początkiem doby hotelowej w sobotę — do jej zakończenia
w niedzielę. W tym czasie poznajemy plejadę niezwykle barwnych postaci, co dynamizuje akcję.

Od życia nie odpoczniesz! Nawet w wyjątkowych warunkach, jakie zapewnia hotel SPA. Co więcej, te mogą jeszcze udramatyzować pewne sprawy w niekorzystnym dla bohaterów kierunku. Kiedy na siłę próbujemy uporządkować, spełniać na siłę swoje marzenia, jakie świat nam dyktuje każdego dnia, można spodziewać się większego chaosu. Ten czasem bywa drapieżnie kreatywny i przekorny, od nas więc zależy, czy nas pochłonie. Lub skrzywdzi. Albo zabije…

Miłość i zbrodnie w czasie wolnym to powieść z literackim pazurem i fabularnym zacięciem. Intryguje stylem, ujmuje humorem, a przy tym gwarantuje sensacyjną, pełną zaskakujących rozwiązań akcję.

 

O autorze:

Dawid Kornaga, autor powieści, m.in. Poszukiwacze opowieści, Gangrena, Cięcia, Berlinawa. Stypendysta Stowarzyszenia Willa Decjusza i Instytutu Goethego. Scenarzysta i kierownik literacki filmów PolandJa oraz globalnego hitu Furioza. We wrześniu 2023 nakładem wydawnictwa Świat Książki ukaże się jego nowa powieść Miłość i zbrodnie w czasie wolnym.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic