AHHA Piano Duo i muzyczne iluzje – utwory Darka Janusa na płycie wydawnictwa DUX

Illusions to płyta, która dostarcza miłośnikom fortepianowych duetów wiele interesujących propozycji. Balansujące na granicy klasyki i jazzu miniatury pozwalają słuchaczowi przenieść się w świat osobistych przeżyć kompozytora.

AHHA Piano Duo i muzyczne iluzje – utwory Darka Janusa na płycie wydawnictwa DUX

Darek Janus to twórca znany ze współpracy z najwybitniejszymi wykonawcami estrady rozrywkowej i klasycznej. Jego intencją jest stworzenie dźwiękowej iluzji wrażeń i emocji w czytelny dla słuchacza sposób. Na płycie znalazły się kompozycje, w których pobrzmiewają reminiscencje chwil spokojnych, bezpiecznych, spotkań z niezwykłymi ludźmi m.in. podczas chorwackich wakacji. Wybrane  preludia o charakterystycznych, bałkańskich zwrotach rytmicznych, wirtuozowskie etiudy i nostalgiczne walce –tworzą mozaikę niebanalnych, wciągających miniatur na cztery ręce i dwa fortepiany o jazzowo-klasycznym kolorycie.

AHHA Piano Duo czyli Aleksandra Hałat i Agata Hołdyk to pianistki utytułowane nagrodami na międzynarodowych konkursach, rozwijające również stale działalność solistyczną i pedagogiczną. W swoich interpretacjach prezentują nie tylko pianistyczny kunszt i doskonałe porozumienie, ale też głębokie zrozumienie języka muzycznego twórcy. Równie swobodnie czują się w jednostajnej motoryce etiud, jak i rozkołysanej narracji walców, podsuwając słuchaczowi klarowne sugestie wrażeń i nastrojów.

Album dostępny od 13 listopada w salonach Empik, dobrych sklepach muzycznych i na www.dux.pl/. Niebawem pojawi się również na wszystkich platformach streamingowych.

Patroni medialni: RMF Classic, TVP Kultura, Magazyn Presto

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic