Wystawa i finaliści Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020

Już za miesiąc dowiemy się kto zostanie zwycięzcą Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej 18 czerwca 2021 o 18:00, a będzie ona dostępna codziennie aż do 1 sierpnia w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru (Poznań).

Wystawa i finaliści Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową 2020

Rekordowa jest w tym roku zarówno pula nagród (15 000 zł), jak i aż 15-osobowy skład Jury złożony m.in. z cenionych grafików i ilustratorów okładek, fotografów czy dziennikarzy muzycznych. Do wprowadzonej w ub. roku Nagrody Specjalnej im. Rosława Szaybo za szczególne osiągnięcia doszła także Nagroda Specjalna za Edytorstwo w której uhonorowany zostanie całokształt fizycznego wydania albumu.

Tymczasem po burzliwych i hybrydowych obradach znana jest już tytułowa 30-tka finalistów, którzy powalczą o wspomniane nagrody:

1. Marcin Grzęda - Swiernalis "Psychiczny fitness"
2. Mariusz Mrotek / fotograf: Iza Grzybowska - Maria Sadowska "Początek nocy"
3. Mateusz Lengling: Przyłu "Homeless Boy"
4. Mateusz Machalski, Filip Zwierzchowski: Sebastian Fabijański "PRIMITYW"
5. Michał Siciński: Voo Voo "ANAWA 2020"
6. Nagi Ganni, Kajetan Łukomski: Baasch "Noc"
7. Natalia Łabędź (projekt graficzny), Roman Kozłowski (fotografia): EABS "Discipline of Sun Ra"
8. Patryk Hardziej: Pure Phase Ensemble 9 "Live at SpaceFest!"
9. Paweł Fabjański, Bartłomiej Walczuk, Julia Konopka (Osom Studios): Jan-rapowanie "Uśmiech"
10. Pawel Fabjański: LASS "LOVEHOLIC"
11. projekt: Bovska / fotografia: Łukasz Murgrabia: Bovska "Sorrento"
12. Tomek Głowacki (druk: Aga Brwi): Jakub Buchner "Muzyka do filmu Czarne Złoto Warszawy"
13. Tomek Kuczma: Krzysztof Zalewski "Zabawa"
14. Zbigniew M. Bielak: Darkthrone "Shadows of Iconoclasm"
15. Bartłomiej Walczuk: Quebonafide "ROMANTIC PSYCHO NERD"
16. Bartłomiej Walczuk (Osom Studios): Quebonafide "ROMANTIC PSYCHO"
17. Dawid Gąsiorek: Giorgio Fazer "Odarci z godności"
18. Dominik Nowakowski, Aleksandra Olszówka: Opał "Oczy Szeroko Zamknięte"
19. Hanna Cieślak: Pin Park "Doppelganger"
20. Hanna Cieślak: Clinamen "The Tropisms of Spring"
21. Jacek Walesiak: JWP/BC "Koledzy"
22. Bartosz 'Fisz' Waglewski: Waglewski Fisz Emade "Duchy ludzi i zwierząt"
23. Juice (Gracjan Donarski - fotografia, Wojtek Piotrowski - projekt): Mikromusic "Kraksa"
24. Kamil Tatara: Bloki "Insecta"
25. Kamila Ćwiklińska, Aleksandra Józefów, Joanna Kurowska, Monika Górka: Alfah Femmes "No Need to Die"
26. Kornel Ofierski: Różni wykonawcy "Moniuszko B-day Bash"
27. Łukasz Paluch: Skalpel "Highlight"
28. Łukasz Paluch: Wacław Zimpel "Massive Oscillations"
29. Łukasz Pałczyński: Hania Rani "Home"
30. Maciej 'Animisiewasz' Grochot: Błoto "Kwiatostan"