ON AIR
od 14:00 Kino w roli głównej zaprasza: Magdalena Juszczyk

Świętujemy Wiosnę z Fridą w Art Box Experience

Kwiecień w warszawskim Art Box Experience w Fabryce Norblina zapowiada się interesująco. Galeria zaprasza na wystawę immersyjną “Frida Kahlo. Życie Ikony” o biografii jednej z najbardziej wpływowych artystek wszech czasów. W programie organizatorzy przygotowali liczne wydarzenia specjalne, z kulturą i tradycją Meksyku w rolach głównych: weekendowe atrakcje dla rodzin - warsztaty twórcze, piątkowe wieczory z malarką i oprowadzania. 12 kwietnia Art Box Experience zaprasza na panel wokół Fridy Kahlo i tematu opartego na kontrowersyjnym tytule eseju Lindy Nochlin „Dlaczego nie było wielkich artystek?".

Świętujemy Wiosnę z Fridą w Art Box Experience

To nie wszystko! Osoby, które wezmą udział w akcji #beFrida i przyjdą ucharakteryzowane jak słynna artystka, otrzymają bezpłatne wejście na wystawę.

Nie ma chyba osoby, która nie potrafiłaby rozpoznać wizerunku Fridy Kahlo – kruczoczarny kok ozdobiony kwiatami lub kolorowymi wstążkami, bujne brwi, spektakularne klejnoty i obłędnie kolorowe stroje. Dzisiaj jej wzrok wpatrzony w widza emanuje z autoportretów siłą osobowości i skrywa pełną bólu i cierpienia, ale także mocy twórczej i ogromnego hartu ducha biografię. Można ją poznać w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina na wystawie immersyjnej “Frida Kahlo. Życie ikony”. Ukazuje ona wiele twarzy Fridy Kahlo poprzez archiwalne zdjęcia, filmy i projekcje, instalacje cyfrowe, przedmioty kolekcjonerskie i nowo skomponowaną muzykę. Za sprawą nowoczesnych technologii, w tym dzięki doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości,  wejdziemy do świata wyobraźni i opowieści o życiu artystki, ale także w bajecznie kolowrowy pejzaż meksykańskiej kultury i tradycji:

“Biografia immersyjna czerpie ze sztuki filmowej, animacji, grafiki cyfrowej i malarstwa.
W połączeniu z nowymi technologiami dostarcza niepowtarzalnych przeżyć zanurzenia się
w pełen symboli świat wyobraźni artystki i jej otoczenie”
mówiła w lutym br. podczas otwarcia wystawy Joanna Kowalkowska,prezeska Art Box Experience.

Świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny z wiankami Fridy!

Ikoniczny element stylu artystki - wyraziste kolorowe wianki – były inspiracją do stworzenia warsztatów, na których uczestnicy wykonają je samodzielnie z żywych kwiatów. Zajęcia poprowadzi właścicielka Kwiatury, Adrianna Bigott, można więc liczyć na solidną dawkę wiedzy na temat kompozycji i symboliki kwiatów w twórczości Fridy. Dodatkowo bilet na warsztat upoważnia do wstępu na wystawę z przewodnikiem. Robimy Wianki już 21 marca o godzinie 19:00. Galeria zaprasza też 24 marca o godzinie 11:00 na warsztaty “Frida Hairstyle” dedykowane dzieciom, warsztaty prowadzi pani Isbael Balderas.

Kwiecień w Art Box Experience – na wystawę o Fridzie, z dziećmi, z rodziną i z przyjaciółmi!

W kwietniu Galeria zaprasza na liczne wydarzenia z Fridą, sztuką i tradycją Meksyku w rolach głównych.Wystawę będzie można zwiedzać rodzinnie – samodzielnie lub w towarzystwie edukatorek i edukatorów podczas wybranej “Niedzieli w Casa Azul”, przygotowanej z myślą o dzieciach w wieku 5-12 lat, a także korzystając z oferty warsztatów twórczych dla dzieci (np. w niedzielę 7 kwietnia odbędą się warsztaty “Mój własny Niebieski Dom”, a w niedzielę 21 kwietnia warsztaty “Dia de los Muertos” podczas których uczestnicy stworzą tradycyjne meksykańskie ołtarzyki. Wystawa o Fridzie, jej miłości do sztuki i mężczyzny, to także idealna propozycja na randkę czy wieczorne wyjście ze znajomymi. Piątkowe wieczory można spędzić z Fridą, wysłuchując komentarza historyków sztuki i popijając meksykańskie koktajle.

A już 12 kwietnia o godzinie 19:00 Art Box Experience zaprasza na panel wokół Fridy Kahlo i tematu opartego na kontrowersyjnym tytule eseju Lindy Nochlin „Dlaczego nie było wielkich artystek?”.

Wydarzenia stałe, towarzyszące wystawie to: w każdy piątek o godzinie 20:00 specjalne oprowadzanie z meksykańskim kaktajlem, w każdą sobotę o 16:00 oprowadzanie otwarte z przewodnikiem a w niedziele o 11:00 i 13:00 oprowadzania i warsztaty dla dzieci.

Od kwietnia zapraszamy wszystkich studentów na Studenckie poniedziałki w Art Box Experience

Galeria przygotowała specjalną promocję, która pozwala dwóm studentom wejść w cenie jednego biletu szkolnego! To doskonała okazja, by razem z przyjaciółmi oderwać się od codzienności i zanurzyć w świat sztuki. Nie przegapcie szansy na kulturalne i ekscytujące poniedziałki w najlepszej cenie! Dołączcie do nas już dziś i sprawcie, że każdy poniedziałek będzie wyjątkowo radosny. Koniecznie weźcie z sobą legitymację studencką.  Oferta ważna w każdy poniedziałek w godzinach otwarcia wystawy. 

 

Ponadto do zwiedzenia wystawy warto przygotowac się wcześniej! Art Box Experience zaprasza do wzięcia udziału w akcji #beFrida, czyli ubierając się w stylu Fridy “od stóp do głów”, można otrzymać bezpłatny bilet na wystawę. Regulamin @ArtBoxExperience.

 

Na wszystkie wydarzenia stałe, a także specjalne, bilety można zakupić na Tickemaster.pl.

Szczegołowy program: Frida Kahlo. Życie Ikony - BIOGRAFIA IMMERSYJNA Bilety i informacje o wydarzeniach | Ticketmaster

W połowie XXI wieku legenda Fridy Kahlo jest bardziej żywa niż kiedykolwiek wcześniej. Jej życie wciąż porywa, zaskakuje i inspiruje za sprawą biografii, która ukazuje kobietę wytrwałą, silną, buntowniczą i utalentowaną, zdolną do pokonywania przeciwności losu. Kobietę o wyjątkowej osobowości, wyprzedzającą swoje czasy.

-      “Frida Kahlo była wybitną malarką i prawdziwą wojowniczką, a jej moc ducha i siła osobowości emanują z jej wspaniałych obrazów. Potrafiła w czasie, kiedy nie było to popularne opowiedzieć malarskim językiem o cierpieniu i niemocy, samotności i miłości. Jej malarstwo było wolne od kalkulacji i kompleksów,  szczere i bezpośrednie — takie wszakże jest jej spojrzenia na widza w autoportretach. To z tego powodu każdy z jej obrazów dziś jest ikoną – mówimalarka Pola Dwurnik, artystka wizualna, malarka, prezeska Fundacji Edwarda Dwurnika, autorka wielkoformatowego obrazu znajdującego się w Fabryce Norblina.

-      Tym bardziej zachęcamy do spędzenia Dnia Kobiet z Fridą w Art Boxie!

Bilety: Frida Kahlo. Życie Ikony - BIOGRAFIA IMMERSYJNA Bilety i informacje o wydarzeniach | Ticketmaster

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic