22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, odbywająca się pod znakiem słonecznego przesilenia, zbliża się wielkimi krokami. Na stacjonarną część festiwalu zapraszamy w dniach 21-31 lipca, tradycyjnie do Wrocławia. O tydzień dłużej, do 7 sierpnia, trwać będzie część online’owa wydarzenia. W programie znajdą się najgorętsze tytuły ze światowych festiwali (w tym nowości prosto z Cannes), awangardowe perły i mnóstwo świetnej klasyki.

22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć m.in. Triangle of Sadness Rubena Östlunda, Alcarràs w reżyserii Carli Simón, Blisko Lukasa Dhonta czy pierwszą w Polsce retrospektywę filmów Agnieszki Holland. Powrócą także klasyczne nowohoryzontowe sekcje: Nocne Szaleństwa, Lost Lost Lost, Front Wizualny czy Trzecie Oko.

Wisienką na torcie jest koncert Tindersticks – kultowej grupy, która od lat tworzy ścieżki dźwiękowe do filmów Claire Denis, w tym do jej ostatniego dzieła, Both Sides of the Blade, który również będzie można zobaczyć podczas tegorocznych Nowych Horyzontów. W programie festiwalu znajdzie się także wydarzenie łączące piękno kina i muzykę najwyższej próby: 23 lipca zapraszamy na pokaz legendarnego Nosferatu – symfonii grozy (1922) F.W. Murnaua, do którego muzykę na żywo wykona Jozef Van Wissem. Karnety na festiwal stacjonarny są w sprzedaży do 23 czerwca. Więcej informacji o programie znajdziecie na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Pełny program 22. NH ogłosiliśmy 5 lipca; 7 lipca rozpoczęła się sprzedaż pojedynczych biletów i dostępów do filmów online.

Zachęcamy do posłuchania podcastów „Nowe Horyzonty: Więcej dobrego kina”. To rozmowy dziennikarki RMF Classic - Magdy Juszczyk ze znawcami kina, którzy współtworzą Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Partnerem głównym podcastów jest mBank.

Link do podcastów: https://www.rmfon.pl/podcasty/nowe-horyzonty

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic