#exclusivelyforFMF

Wszystkie aranżacje powstały specjalnie z okazji tego koncertu! Muzyków usłyszymy z Holandii, dokładniej z Arnhem, a jeszcze dokładniej z Sound Vision Studio – przestronnego studia muzycznego z niezwykłym charakterem, zaprojektowanego na wzór Abbey Road. Matthijs Kieboom nagrał w nim muzykę do pięciu filmów. Bądźcie z nami 10 maja o godz. 19:00 na fb FMF!

#exclusivelyforFMF

✅ Wyprawę otworzy „Wild” – suita z pełnometrażowego dokumentu, opowiadającego o wciąż dzikiej i pięknej przyrodzie wzgórz Veluwe w prowincji Gelderland. Kamera podąża za zwierzętami w rytmie pór roku, a wraz z nią muzyka, w której słychać szum wiatru, walki jeleni i naukę latania ptaków.

✅ Następnie muzycy zabiorą nas na przedmieścia Eindhoven, aby przedstawić poruszającą rodzinną historię dwóch sióstr z dramatu „Hemelrijken”.

✅ Kolejnym przystankiem w naszej podróży będzie Amsterdam – miasto wielkiej sztuki i szaleństw młodości, gdzie spędza urlop pewne starsze małżeństwo. To bohaterowie magicznej opowieści zatytułowanej „Soap”, którzy w niezwykły sposób będą mogli powrócić do czasów, kiedy byli młodzi.

✅ W uliczkach stolicy Holandii skryjemy się na dłużej, ale tym razem po to, aby pokazać mroczne zakamarki, tajemnice i fascynujących bohaterów brytyjskiego serialu kryminalnego „Van Der Valk”, który zaledwie dwa tygodnie temu powrócił w nowej wersji na ekrany telewizji po 30 latach, wzbudzając wielkie emocje widzów w Wielkiej Brytanii. Głównym bohaterem, którego gra Marc Warren, jest zdolny detektyw, samotnik.

✅ Na finał ciepły i wzruszający akcent, podkreślający wielokulturowość współczesnej Holandii, w której mieszają się narodowości i języki. „Dummie de Mummie” to familijna opowieść o mumii, która w nadzwyczajnych okolicznościach ożywa w Niderlandach, ale bardzo pragnie wrócić do domu, do Egiptu. Okazuje się jednak, że prawdziwych przyjaciół i rodzinę znajduje właśnie w Holandii.Gitary: Matthijs Kieboom
Fortepian: Rob Geboers
Wibrafon: Tim Verstegen
Skrzypce: Alessandra Sordo-Sànchez
Viola: Carmen Sordo-Sànchez
Wiolonczela: Justus van Iterson
Ney (flet turecki): Sinan Arat

Aranżacje: Thomas Bryla & Matthijs Kieboom

LIVE FROM STUDIO to cykl Festiwalu Muzyki Filmowej, który pomoże #zostaćwdomu i spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. W dodatku z najpiękniejszą muzyką filmową. W sobotę 4 kwietnia zajrzeliśmy do studia Atanasa Valkova. Tydzień później, w niedzielę 12 kwietnia do domu Aleksandra Dębicza, 19 kwietnia odwiedziliśmy studio Jean Michel Bernarda, 26 kwietnia udaliśmy się na Islandię posłuchać Atliego Örvarssona, a przed tygodniem gościliśmy Łukasza Targosza. Pora odwiedzić Holandię i Matthijsa Kiebooma.

➡ 10 maja godz. 19:00 | FB RMF Classic

Organizatorami FMF są Miasto Kraków, KBF i RMF Classic.

#iloveFMF #allisfilmmusic #zostańwdomu #stayhome

* * *

Matthijs Kieboom, laureat pierwszej w historii Young Talent Award w 2013 roku, jest jednym z czołowych holenderskich kompozytorów muzyki filmowej. W swojej filmografii ma ponad 35 filmów fabularnych i 20 seriali, jest też cenionym promotorem gatunku w swoim kraju i pedagogiem.

Wiosną tego roku premierę miał pierwszy brytyjski serial z jego muzyką. „Van Der Valk” to legendarny w Wielkiej Brytanii tytuł z uwielbianym przez widzów detektywem z Amsterdamu i słynnym motywem przewodnim, który Matthijs odświeżył i wplótł w skomponowaną przez siebie minimalistyczną, mroczną ścieżkę dźwiękową.

W 2017 roku napisał muzykę do pełnometrażowego dokumentu przyrodniczego „Wild”, opowiadającego o życiu zwierząt w jednym z największych zielonych regionów Holandii. Ścieżka zdobyła uznanie widzów i krytyków, którzy docenili ją m.in. nominacją do Film Music Critics Association Award. Film był wielkim sukcesem box-office, tylko w telewizji „Wild” zobaczyło ponad 1,5 miliona widzów.

35-letni Matthijs Kieboom, jeden z najbardziej cenionych kompozytorów filmowych w Holandii, mieszka w Arnhem, ale regularnie bywa i pracuje w Polsce.

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic