Live from studio na FMF online

Drodzy Fani FMF! Godzina 17.00 od wtorku 26 maja do poniedziałku 1 czerwca musi być wyraźnie zaznaczona w Waszych kalendarzach! O tej porze przyjmiemy zaproszenie do studiów nagraniowych naszych ukochanych artystów i kompozytorów, czyli kontynuujemy nasz cykl LIVE from studio, który zapoczątkowaliśmy w marcu podczas domowej kwarantanny. Dziś #zostańwdomu nie jest już potrzebny, ale muzyka, której możemy posłuchać na wygodnym fotelu lub słonecznym tarasie wciąż jest ważna.

Live from studio na FMF online

Przedstawiamy Wam rozkład jazdy na najbliższy tydzień :)

#allisfilmmusic #iloveFMF

 

WTOREK 26.05

LIVE from studio: Aleksander Dębicz i Szymon Nidzworski: Interstellar & Blade Runner 2049

Muzykę do filmów Interstellar i Blade Runner 2049 w oryginale skomponował sam mistrz muzyki filmowej, Hans Zimmer! Ale to nie znaczy, że nie da się jej zagrać jeszcze lepiej, albo – po prostu inaczej. Na podróż po tajemniczym kinie science fiction, która dokładnie tego wieczoru miała być częścią koncertu Cinema Chorale, zabierze nas niezwykle utalentowany duet. Na pierwszym planie: Aleksander Dębicz – pianista, kompozytor i genialny improwizator. Jeśli obserwujecie jego profile społecznościowe, to wiecie na co go stać. Jest jednym z artystów, którzy najbardziej intensywnie wykorzystują czas kwarantanny. Nowe aranżacje, dobra zabawa i świetni goście. Tym razem do współpracy zaprosił saksofonistę Szymona Nidzworskiego. My już mamy pewność, że ten duet nie zawiedzie!

 

ŚRODA 27.05

LIVE from studio: Łukasz Targosz & Let’s Play Together Orchestra: Ukryta gra

Piosenka „Ukryta gra” to spełnienie moich marzeń, kompozycja jest skrojona na miarę moich wokalnych możliwości. Tym samym jest to najtrudniejszy utwór technicznie, który dał mi ogrom satysfakcji – tak o piosence The Secret Game do filmu Ukryta gra, skomponowanej przez Łukasza Targosza, mówi Ania Karwan, która razem z kompozytorem wystąpi w tym nagraniu specjalnie dla publiczności FMF. To będzie wyjątkowe wykonanie, w towarzystwie domowej orkiestry symfonicznej online – Let's Play Together Orchestra – powołanej do życia przez samego kompozytora. Grają w niej i amatorzy, i profesjonaliści, wszystkich łączy za to talent i miłość do muzyki! W dodatku na wiolonczeli zagra najbardziej charyzmatyczna artystka, wielokrotna bywalczyni FMF, Tina Guo. Łukasz Targosz to kompozytor mający na swoim koncie ponad 40 soundtracków kinowych i telewizyjnych – od arthouse'u przez animację i mainstream, aż do kina historycznego.

 

CZWARTEK 28.05

LIVE from studio: Maciej Zieliński: Sługi wojny & Inicjały S.G.

Na tegoroczny koncert FMF Scoring4Polish Directors, zaprzyjaźniony z FMF kompozytor Maciej Zieliński szykował dla nas pieczołowicie przez siebie przygotowywane, premierowe aranżacje muzyki do zawartych w tytule koncertu filmów. Jazzowe Inicjały S.G. oraz elektroniczne Sługi wojny usłyszymy zatem nie w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a w zaciszu własnych domów, mogąc delektować się finezyjnym stylem kompozytora. Ale to nie koniec obecności muzyki kompozytora na wyjątkowej edycji FMF Online! Na drugi dzień po przygotowanym przez niego Live from Studio będziemy mieć okazję wysłuchania muzyki do pierwszej części sagi Sług – przygotowana przez Macieja Zielińskiego suita do Sług bożych była jednym z punktów programu koncertu All is Film Music – Gali Jubileuszowej 10. FMF. Kompozytor w poprzednich latach gościł także na FMF ze swoją muzyką do takich hitów jak Kryminalni, Tylko mnie kochaj, Dlaczego nie i Nigdy w życiu! - kto wie, może z myślą o wiernej publiczności festiwalowej przywoła także kilka z tych muzycznych, nostalgicznych wspomnień.

 

PIĄTEK 29.05

LIVE from studio: Natasza Urbańska: Wielkie przeboje kinowe

Gwiazda ubiegłorocznej FMF Gala: The Glamorous Show wystąpi dla nas prosto z wnętrza Teatru Buffo z przygotowanym przez siebie autorskim programem. Natasza Urbańska zaprezentuje dwie piosenki, które wykonała w zeszłym roku przed publicznością w TAURON Arenie Kraków: Children of the Revolution zespołu T. Rex i Sparkling Diamonds, piosenkę, którą w filmie Moulin Rouge wykonuje sama Nicole Kidman. Ale nie zabraknie też największych, musicalowych przebojów, jak Mambo Italiano, czy melodyjnych piosenek, takich jak Hanging Tree z filmu Igrzyska śmierci. Tak, ten ostatni utwór usłyszymy w wykonaniu Nataszy tego wieczoru dwukrotnie – także podczas All is Film Music – Gali Jubileuszowej 10. FMF, o godz. 20.00. Pod koniec koncertu Live from studio polecamy mieć pod ręką chusteczkę, zwłaszcza Ci wrażliwsi powinni się przygotować na wielki finał. Otóż Natasza zakończy swój występ przebojem przedwojennego kina, czyli Na pierwszy znak w oryginalnym wykonaniu Hanki Ordonówny.

 

SOBOTA 30.05

LIVE from studio:  Sonya Belousova & Giona Ostinelli: Wiedźmin

Najciekawszym w pisaniu muzyki do Wiedźmina była możliwość stworzenia unikalnego muzycznego uniwersum. Napisałyśmy masę piosenek, tańców i stylizowanej muzyki ludowej, współpracując z grupą wybitnych instrumentalistów. Wykorzystałyśmy również wiele historycznych instrumentów muzycznych, a niektóre z nich zostały specjalnie zrekonstruowane na potrzeby Wiedźmina

- tak o pracy mówi znany i ceniony duet kompozytorski: Sonya Belousova oraz Giona Ostinelli, który zobaczymy i usłyszymy już w sobotę, w ten sam wieczór, gdy ich muzyka z Wiedźmina, przeboju Netflixa, miała rozbrzmieć w TAURON Arenie Kraków podczas koncertu TV Series Gala. Warto wspomnieć, że kompozytorzy zostali umieszczeni przez Variety w tegorocznym zestawieniu Composers to Watch. Gościem specjalnym będzie Lindsay Deutsch, światowej klasy skrzypaczka, która brała udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do serialu.

 

NIEDZIELA 31.05

LIVE from studio: Pop Culture Band: Scorsese After Hours

Czy Wy też wspominając ubiegłoroczny koncert Dance2Cinema: Tarantino Unchained podrygujecie nóżką? Dzięki współpracy między FMF a FIMUCITÉ, bohaterami tego koncertu będą właśnie członkowie zespołu Pop Culture Band, oraz wokaliści, których pamiętamy z tego pamiętnego wieczoru. Patty Baker, Hector Quintero, Zuleyma Medina i Patricio González – prosto ze słonecznej Teneryfy zaśpiewają dla Was piosenki z filmów Martina Scorsese, który (podobnie jak Tarantino czy Almodóvar) znany jest z tego, że sięga do ulubionych utworów z lat swojej młodości, wybierając je nierzadko jeszcze przed wejściem na plan filmowy. Nowe aranżacje takich przebojów jak rockowe Gimme Shelter z filmu Chłopcy z ferajny, swingowe Quando, Quando, Quando z Ciemnej strony miasta czy bluesowe I’m Sorry z filmu Kasyno, usłyszymy premierowo w ramach cyklu Live from studio. Liczymy, że będą dla Was wspaniałą namiastką koncertu, który zaplanowaliśmy na tegoroczną edycję, Dance2Cinema: Scorsese After Hours. Kierownikiem muzycznym projektu i liderem zespołu Pop Culture Band jest Gonzalo de Araoz Vigil – pochodzący z Teneryfy muzyk nie tylko opracował wszystkie autorskie aranżacje, ale i wykona je na gitarze elektrycznej. Współorganizatorem koncertu LIVE from studio: Pop Culture Band jest FIMUCITÉ.

PONIEDZIAŁEK 1.06

LIVE from studio: Marcin Jajkiewicz & córki: Magia muzyki

Na dzień dziecka prawdziwie rodzinny występ w wykonaniu Marcina Jajkiewicza z córkami Wiktorią i Zuzią, wprost z ich domowego zacisza. Bo gdzie lepiej wcielać się w postaci bajkowej, jak nie w domu, gdzie wszystkie magiczne przedmioty i przebrania są pod ręką? A w programie Miłość stanęła w drzwiach z Krainy Lodu w wykonaniu Marcina z córką Wiktorią, czy Ulepimy dziś bałwana również z Krainy lodu wyśpiewane przez Zuzię i Wiktorię. Nie zabraknie także solowych wyczynów i popisów Marcina, tak dobrze znanych publiczności FMF z koncertów: Frozen live in Concert, Gali Animacji oraz na Koncertu Disneya: Magii muzyki.Ten niezwykle charyzmatyczny wokalista, na co dzień dubbingujący wiele postaci w filmach Disneya zaśpiewa dla nas Kiedyś z Dzwonnika z Notre Dame i Drobnostkę z Vaiany: Skarbu oceanu. Bawcie się razem z nami i dajcie się oczarować niezwykłą magią piosenek Disneya!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic