LIVE FROM STUDIO: Atanas Valkov #exclusivelyforFMF

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie zaprasza na nowy cykl koncertów, które odbędą się w domowych zaciszach i w studiach nagrań kompozytorów tworzących muzykę do filmów i seriali. W ramach tych spotkań muzycy zagrają na instrumentach, a ponadto przybliżą kulisy swojej pracy i odpowiedzą na pytania fanów FMF. Oczywiście podczas występu wszyscy #zostajemywdomu. Pierwszy koncert już w najbliższą sobotę o godz. 20.00.

LIVE FROM STUDIO: Atanas Valkov #exclusivelyforFMF

Muzyka do Belfra – znakomicie przyjętego serialu telewizji Canal + w reżyserii zdobywcy Orłów i Złotych Lwów Łukasza Palkowskiego; suity z Pułapki, produkowanej przez TVN, które sprawiły, że Atanas był nominowany w 2019 roku do pierwszej edycji Polskiej Ścieżki Dźwiękowej Roku FMF; czołówka do serialu Bodo, a do tego muzyczne fragmenty z Ostatniej rodziny – opowieści o rodzinie Beksińskich. To wszystko usłyszymy w sobotę 4 kwietnia o godz. 20.00 na facebookowych profilach Festiwalu Muzyki Filmowej i RMF Classic. Kompozytor zapewnia, że przygotował też niemałą niespodziankę dla fanów muzyki serialowej. Wcześniej tego samego dnia zapraszamy na antenę RMF Classic – o godz. 17.00 gościem Jadwigi Polus w programie „Bliskie spotkania” będzie właśnie Atanas Valkov.

LIVE FROM STUDIO to nowy cykl Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, który pomoże #zostaćwdomu i spędzić ten czas z muzyką wykonywaną na żywo. Nasi goście zaprezentują najpiękniejsze kompozycje filmowe. Na początek zajrzymy do studia Atanasa Valkova, który w specjalnie skomponowanym i dedykowanym społeczności FMF programie zapewni nam kilka chwil przyjemności przy wspaniałych dźwiękach.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Zdobył główną nagrodę w 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Finalista 4. Konkursu FMF Young Talent Award w 2016 roku. Czerpie inspiracje z różnych źródeł: folkloru polskiego i bałkańskiego, muzyki elektronicznej, współczesnej oraz jazzu. Oryginalne kompozycje Atanasa są doceniane w Polsce i na świecie. Jest twórcą aranżacji i producentem albumu Transoriental Orchestra Kayah, który uzyskał status platynowej płyty. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował album Ambition. Valkov jest też uznanym kompozytorem muzyki filmowej. W Polsce stworzył muzykę do filmu Ostatnia rodzina i dokumentu Deep Love Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu Belfer Łukasza Palkowskiego. Skomponował muzykę do Legend polskich – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science fiction i fantasy. Brał udział w produkcji impresji filmowej Zwięzła kronika czasu Andrzeja Wajdy, a także krótkiego filmu Ambicja oraz spotu Czarna polana Tomasza Bagińskiego.

Na cykl koncertów LIVE FROM STUDIO zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.
#iloveFMF #allisfilmmusic #zostańwdomu #stayhomeSłuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic