Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” 31 maja w Lusławicach!

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” organizowany w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zabrzmi również w Lusławicach! 31 maja o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi FMF Youth Orchestra pod dyrekcją Moniki Bachowskiej oraz gości specjalnych tegorocznego FMF – kompozytorów grupy Dynamic Music Partners. Twórcy muzyki do animacji, zdobywcy Nagród Emmy: Lolita Ritmanis, Michael McCuiston oraz Kristopher Carter, poprowadzą młodzieżową orkiestrę FMF. To już 10. koncert w ramach 9. odsłony festiwalu!

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” 31 maja w Lusławicach!

W ubiegłym roku Festiwal Muzyki Filmowej po raz pierwszy zagościł w Lusławicach. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zostały zorganizowane spotkania w ramach Master Classes dla młodych kompozytorów. W tym roku młodzi adepci muzyki ponownie będą szkolić się pod okiem ekspertów z branży w Lusławicach, ale to nie koniec. Dzięki współpracy FMF z ECMKP, we wtorek 31 maja o godz. 19:00 odbędzie się koncert „Młodzi na poważnie: Animacje”.

Podczas 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie już po raz trzeci FMF Youth Orchestra, stworzona specjalnie na potrzeby festiwalu, wystąpi w pełnym symfonicznym składzie. Podczas dwóch koncertów, w Krakowie i w Lusławicach (29 maja o godz. 12:00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego oraz 31 maja o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego) młodzi muzycy staną przed nie lada zadaniem – będą wykonywać oryginalne kompozycje do najsłynniejszych animacji studia Warner Bros. Podczas koncertów zabrzmią suity z takich filmów animowanych jak: „Batman”, „Scooby-Doo”, „Liga Sprawiedliwych”, „Młodzi Tytani”, a także światowa premiera suity z „Supermana”, która zamówiona została specjalnie na potrzeby 9. FMF.

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” został opracowany programowo przez Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie wspólnie ze studiem Warner Bros. oraz FIMUCITÉ – Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie. Aranżacje ścieżek dźwiękowych zostały przygotowane dla FMF przez kompozytorów z grupy Dynamic Music Partners, części studia Warner Bros.: Lolitę Ritmanis, Michaela McCuistona oraz Kristophera Cartera, zdobywców Nagród Emmy.

W tym roku dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie do składu FMF Youth Orchestra zostaną dołączeni wybrani przedstawiciele Harcerskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Tczewie, którzy uzupełnią sekcję dętą o utalentowanych młodych ludzi z drugiego końca Polski.

Realizowane już od dwóch lat występy FMF Youth Orchestry pozwalają młodym instrumentalistom, najbardziej utalentowanym uczniom krakowskich szkół muzycznych, zaprezentować się szerokiej publiczności. Udział w próbach i koncertach wraz z grupą rówieśników zapewnia im warunki pracy twórczej zbliżone do profesjonalnych.

Koncert „Młodzi na poważnie: Animacje” organizowany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie we współpracy ze studiem Warner Bros., Dynamic Music Partners, Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, FIMUCITÉ – Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Filmowej na Teneryfie, Akademią Muzyczną w Krakowie oraz krakowskimi szkołami muzycznymi.

Więcej informacji o 9. edycji FMF tutaj.

#ilovefmf

9. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - koncert „Młodzi na poważnie – Animacje”
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Sala Koncertowa

31 maja 2016 r., godz. 19:00

Goście specjalni: Lolita Ritmanis, Michael McCuistion, Kristopher Carter
FMF Youth Orchestra
Monika Bachowska — dyrygent

PROGRAM:
Superman: The Animated Series Suite
muzyka: Lolita Ritmanis, Michael McCuistion, Kristopher Carter
Scooby Doo: Mask of the Blue Falcon Suite
muzyka: Lolita Ritmanis, Michael McCuistion, Kristopher Carter
Batman: The Brave and the Bold Suite
muzyka: Lolita Ritmanis, Michael McCuistion, Kristopher Carter
Batman Beyond: Return of the Joker Orchestral Suite
muzyka: Kristopher Carter
Unlimited Universe Suite (Justice League Unlimited, Subzero, Justice League)
muzyka: Michael McCuistion
Heroes, Heroines & Music Meisters Suite (Justice League, Mystery of the Batwoman, Batman: Brave and Bold)
muzyka: Lolita Ritmanis

Tutaj można rezerwować bilety na wydarzenie w Lusławicach.

Organizatorami 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków. Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł.

Więcej informacji na www.fmf.fm.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic