FMF Young Talent Award 2019. Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2019 roku!

Muzyka do filmu „Pokot” jest w tym roku tematem konkursu Young Talent Award organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Uczestnicy zmagań skomponują ścieżkę dźwiękową do fragmentu filmu Agnieszki Holland. W międzynarodowym jury zasiądą goście specjalni 12. FMF. Zwycięski utwór zabrzmi podczas uroczystego koncertu „Scoring4Polish Directors”, który odbędzie się 16 maja 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

FMF Young Talent Award 2019. Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2019 roku!
Master Classes Lusławice/fot.Michał Ramus

Konkurs Young Talent Award organizujemy już po raz siódmy. W poprzednich edycjach wzięło udział blisko sześciuset młodych twórców z ponad trzydziestu krajów, a laureaci głównej nagrody działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej. Głównym celem Young Talent Award jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publice, a także przedstawicielom branży filmowej na świecie.

Tematem tegorocznej edycji jest muzyka do filmu „Pokot”, którą w oryginale skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Filmowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” w reżyserii Agnieszki Holland opowiada o serii morderstw w malowniczej scenerii Kotliny Kłodzkiej i określana jest mianem subtelnego thrillera ekologicznego. Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wiekowa to 35 lat) czekamy do 7 kwietnia 2019 roku. Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wykonawców (ASCAP).

Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią dwadzieścia jeden partytur. Zostaną one ocenione pod kątem technicznym (przestrzeganie skali instrumentów i właściwych kluczy, wskazanie obsady i liczby wykonawców, sposób zapisu znaków przy nutach, grupowanie rytmu, obecność znaków dynamicznych i artykulacyjnych itp.) oraz artystycznym (m.in. oryginalność języka muzycznego, ciekawa interpretacja fabuły, trafne dopasowanie muzyki do obrazu). Oprócz prac zakwalifikowanych do wielkiego finału jury wskaże także siedmiu zdobywców „dzikich kart” uprawniających do uczestnictwa w warsztatach 12. FMF z cyklu Master Classes. Laureatów konkursu Young Talent Award poznamy 30 kwietnia 2019 roku. Poza uczestnictwem w warsztatach nagrodą jest statuetka oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu „Scoring4Polish Directors”, który odbędzie się 16 maja 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zasady ogólne

    Konkurs dedykowany jest osobom między 18. a 35. rokiem życia.
    Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
    W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy poprzednich edycji oraz uczestnicy warsztatów FMF Master Classes 2018.

Zgłoszenie krok po kroku
1.    Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://fmf.fm/fmf-young-talent-award-2019 i wyślij go drogą mailową na adres: yta2019@biurofestiwalowe.pl.
2.    Po pozytywnej weryfikacji zgłoszenia otrzymasz:
    skład orkiestry;
    adres internetowy, z którego pobierzesz fragment filmu na potrzeby wykonania zadania;
    link do dysku, na który należy wgrać pracę.
3.    Skomponowany utwór oznacz godłem składającym się co najmniej z czterech liter i dwóch cyfr.
4.    Dostarcz pracę poprzez wgranie na dysk folderu w formacie ZIP lub RAR o nazwie identycznej z godłem (np. godlo.zip) zawierającego dwa pliki:
    partyturę w formacie PDF (godlo.pdf);
    plik wideo MP4 lub QuickTime (godlo.mp4, godlo.mov lub godlo.m4v).
5.    O przyjęciu lub odrzuceniu zgłoszenia zostaniesz powiadomiony drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.
Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2019 i kryteria oceny prac znajdziesz tutaj: http://fmf.fm/fmf-young-talent-award-2019.
Na kompozycje i partytury czekamy do 7 kwietnia 2019 roku.


Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic