ON AIR
od 18:00 Lista Przebojów Muzyki Filmowej zaprasza: Jadwiga Polus

Battlefield 2042. Uratuj świat pogrążony w chaosie!

Battlefield 2042 to wojna totalna, w której jednocześnie będzie mogło brać udział aż 128 graczy. Co jeszcze przygotowało dla ciebie Epic Games? Zupełnie nową strefę zagrożenia!

Battlefield 2042. Uratuj świat pogrążony w chaosie!

Czym jest Battlefield 2042 z Epic Games?

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzyłaby tego pomysłu nazywanego kultowym. Kultowa seria gier Battlefield oparta jest na schemacie gry pierwszoosobowej, w której chodzimy i strzelamy do przeciwników. Mówiąc przestępnym językiem, w Battlefield 2042 jesteś oczami swojego bohatera. Pierwszą grą z serii Battlefield był Battlefield 1942 wydany po raz pierwszy w 2002 roku. Wtedy fabuła sprawiała, że można było poczuć się jak żołnierz na frontach II Wojny Światowej. Kolejne części pozwalały bić się w Wietnamie. Głównie jednak potyczki można było toczyć w fikcyjnych konfliktach.

O czym będzie Battlefield 2042 z serii Battlefield?

Tytuł Battlefield 2042 będzie strzelanką, której akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Trafiasz od razu w konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Zimna wojna to przy tej rozgrywce niewinna potyczka, gdyż teraz masz do czynienia z tym, co sprawiło globalne ocieplenie. Tło karty gracza cię zaskoczy.

Czego możesz spodziewać się w Battlefield 2042? Najważniejszym i dyskutowanym wszędzie pomysłem jest maksymalna liczba graczy. W jednej rozgrywce ta pierwszoosobowa strzelanka będąca powrotem do totalnej wojny pozwoli rywalizować 128 graczom.

Zapewne zastanawiasz się, w jakich trybach będziesz mógł prowadzić rozgrywki w tej premierze Battlefield 2042? Większość graczy, którzy są z Battlefield od dłuższego czasu, będzie miało możliwość zobaczyć odświeżone tryby Przełamania i Podboju. Wszyscy zaś będą mogli ocenić, czy Strefa Zagrożenia zachwalana przez EA jako "niezwykle emocjonujący dodatek do serii" taki będzie. W tym miejscu warto wspomnieć o mapach Battlefield 2042, jakie przygotowało studio DICE specjalnie dla ciebie. W ręce graczy trafią globalne pola bitew znane zarówno z poprzednich części jak i nowe obszary. Oto niektóre z map, które będą dostępne:
•    El Alamein (Battlefield 1942)
•    Noshahr Canals (Battlefield 3)
•    Kalejdoskop (Battlefield 2042)
•    Rozłam (Battlefield 2042)
•    Battle Of The Bulge (Battlefield 1942)

Spodziewaj się zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej w Battlefield 2042 gra!

Postaci, którymi mogłeś grać w poprzednich edycjach, odeszły do lamusa. Oprócz zaktualizowanych trybów gry wieloosobowej, będziesz miał możliwość wyboru kolejnych specjalistów. To postaci z własną, unikalną i nieszablonową historią. Na początek, na pole bitwy trafi czterech specjalistów: Pyotr "Boris" Guskovsky – klasa: inżynier, kraj pochodzenia: Rosja; Webster Mackay – klasa: szturmowiec, kraj pochodzenia: Kanda; Wikus "Casper" Van Daele – klasa: zwiadowca, kraj pochodzenia: RPA; Maria Falck – klasa: wsparcie, kraj pochodzenia: Niemcy. Reszta specjalistów jest na razie dla graczy tajemnicą, która będzie odkrywana wraz z rozwojem gry.

Zupełnie nowe bronie i pojazdy!

Jeśli jesteś fanem uzbrojenia i najnowszych technologii - Battlefield 2042 ps5 zaskoczy cię propozycjami broni i pojazdów, którymi będziesz mógł poruszać się po mapie. Na graczy czeka nie tylko nowe wyposażenie, ale również warunki pogodowe, które nie ułatwią walki oraz podbojów. To jedno z założeń producenta, który chce, by gracze zostali na dłużej z tym tytułem. Dlatego też spodziewać się można nowych specjalistów, pojazdów czy broni w każdym z sezonów.

Ciekawym elementem jest informacja dotycząca możliwości niszczenia budynków w całości. Uwagę zwraca grafika, w której będziesz widział i czuł wszystkie nierówności terenu. Będziesz podziwiał, w jaki sposób twoje wyposażenie niszczy kolejne elementy pola bitwy. To z pewnością dobry pomysł Epic Games, która zdaje sobie sprawę, że tytuł Battlefield 2042 musi być odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych ludzi.

W rok po premierze możemy się spodziewać czterech sezonów, czterech przepustek bojowych, czterech specjalistów. Ta pierwszoosobowa strzelanka będąca powrotem do przeszłości, daje ci mnóstwo nowych rozwiązań. Jednym z nich jest tryb konstruktora, dzięki któremu nie tylko zmienisz warunki rozgrywki, ale również sam zadecydujesz, jakie będą obowiązywać zasady w twoim trybie gry. Przyznawaj nagrody bądź karz za niewykonane zadania. Decyduj, jakie są warunki zwycięstwa i porażki w danej rozgrywce. Miej naprawdę wpływ na to, co dzieje się w Battlefield 2042.

Kiedy w końcu ta premiera Battlefield 2042 - nie tylko w Epic Games Store?

Fani, którzy wiedzą, czym jest ta kultowa seria gier, długo oczekiwali premiery tej gry. Niestety, z powodu pandemii i innych problemów została ona przesunięta - pojawi się w niedalekiej przyszłości -  19 listopada 2021 roku.  W dniu premiery Battlefield 2042 będzie od razu dostępny na ogromną skalę - na konsolach: Xbox One, Xbox Series X|S, PS4 oraz PS5. Kupić go będzie można także w sklepie Epic Games Store.

Jakie wymagania sprzętowe dla Battlefield 2042?

Sprawdź, jakie wymagania sprzętowe musisz spełnić, aby grać w Battlefield 2042 gra na PC. Edycja standardowa ma minimalne wymagania dla Battlefield 2042 PC:
•    pamięć RAM: 8 GB
•    OS: Windows 10 (64-bit)
•    Karta graficzna: AMD Radeon RX 560 lub Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
•    Procesor: Intel Core i5 6600K / AMD FX-8350

Rekomendowane możliwości twojego sprzętu, pozwalające na rozgrywkę to:
•    pamięć RAM: 16 GB
•    OS: Windows 10 (64-bit)
•    Karta graficzna: AMD Radeon RX 5600 XT lub Nvidia GeForce RTX 2060
•    Procesor: Intel Core i7 4790 / AMD Ryzen 5 3600 or equivalent
 
 
Artykuł sponsorowany