10 sposobów na pewne OC i AC - najważniejsze kryteria, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej dla swojego samochodu

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco gwarantują ochronę właściciela pojazdu przed roszczeniami finansowymi innych uczestników ruchu drogowego, asekurację przed negatywnymi skutkami kradzieży, a nawet pożaru. Jednak, aby tak się stało, należy podjąć współpracę z doświadczoną i profesjonalną placówką. Jak rozpoznać rzetelnego oraz sprawdzonego ubezpieczyciela? Podpowiedzi w dzisiejszym artykule!

10 sposobów na pewne OC i AC - najważniejsze kryteria, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej dla swojego samochodu

Wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej powinien być poprzedzony solidną i dokładną selekcją dostępnych możliwości. Opcja dopasowana do indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika  zapewni pełną funkcjonalność usługi. Zatem, o czym warto pamiętać podczas zakupu?

Zakres ubezpieczenia

Pierwszy aspekt nawiązuje do poszczególnych przykładów zagrożeń, które podlegają ochronie. Specyfika auta, lokalizacja jego użytkowania lub inne potrzeby kierowcy, mogą być bowiem pretekstem do aktywowania konkretnych form asekuracji. W tym celu warto zatem zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Wysokość składki i ekonomia opłat

Jest to kolejna faza wyboru optymalnego ubezpieczenia OC i AC. Należy bowiem połączyć ofertę dopasowaną do indywidualnych możliwości finansowych użytkownika z niezbędnym zakresem ochrony.

Niezwykle istotnym walorem jest system wspierający lojalność swych konsumentów. Doskonałym przykładem jest specjalny program ochrony zniżek od Warty. Wówczas spowodowanie szkody do wysokości 5 tysięcy złotych nie powoduje utraty ulg podczas wznowienia umowy!

Co więcej, kolejny rok bez takiego incydentu całkowicie znosi wyznaczony limit. Warta to również Pakiet Stałego Klienta, czyli preferencyjne warunki dodatkowych ubezpieczeń, w tym wyższą wartość ochrony. To właśnie te programy sprawiają, że ubezpieczenie OC lub AC jest wyjątkowo korzystne, bez względu na nasz komfort prowadzenia pojazdu. Sprawdź warunki ubezpieczenia OC na Warta.pl!

Intuicyjność obsługi

Trzecim filarem niezawodnej i efektywnej ochrony ubezpieczenia OC oraz AC jest mechanizm zarządzania występującymi incydentami. Co to oznacza w praktyce?

Autocasco dostępne w ofercie Warty wykorzystuje nowoczesną i prostą aplikację Warta Mobile. Samo zgłoszenie szkody może zostać zrealizowane online, bez konieczności osobistej wizyty w danej placówce! Polisa ubezpieczeniowa AC z Warta.pl dostarcza komfortowych rozwiązań, minimalizując jednocześnie dokuczliwość powstałej szkody.

Gwarancja wypłaty

Ten składnik ubezpieczenia jest szczególnie ważny w kontekście AC. Znakomitym standardem jest pakiet AC Komfort od Warty, który dedykowany jest kradzieży naszego pojazdu. Wówczas ubezpieczyciel uruchamia Gwarantowaną Sumę Ubezpieczenia, wypłacając środki równe wartości pojazdu - zgodnie z zapisami w zawartej umowie. 

Pomoc specjalisty

Jakość obsługi powstałej szkody jest bardzo ważnym parametrem każdego ubezpieczenia. Jednak to wsparcie już na miejscu samego wypadku stanowi fundament rekomendujący doświadczonego partnera. Warto zatem szukać ofert, które zapewniają asystę, bez względu na nasz status w danym zdarzeniu drogowym.

Brak pośredników

Bezpośrednia likwidacja szkody to system, który przyspiesza i upraszcza cały proces odszkodowawczy. Specjaliści wykorzystują zatem BLS do błyskawicznej wypłaty należności oraz obsługi wszystkich formalności!

Elastyczność

Warto pamiętać, że kwestie związane z ochroną naszego auta nie zawsze oznaczają karambol lub poważny wypadek. Z tego powodu należy szukać firm, które oferują rekompensatę nawet za niewielkie uszkodzenia.

Uniwersalność

Ochrona od wszystkich zdarzeń stanowi niezwykle praktyczny i cenny dodatek ubezpieczenia AC. Oferty sygnowane tym elementem rozszerzają pakiet zagrożeń poza standardowe zapisy danej umowy. Jest to zatem kolejna wskazówka idealnego kontrahenta!

Autoryzowani partnerzy

Aby zapewnić najlepszą rekonstrukcję uszkodzonego pojazdu, zaleca się wybór autoryzowanego serwisu. Wówczas doświadczeni ubezpieczyciele oferują specjalne warianty AC!

Obsługa klienta

Finalnym dowodem najwyższych standardów jest kontakt z przedstawicielem ubezpieczalni. Wówczas cała procedura przebiega szybko, przyjemnie i bezproblemowo. W tym celu należy zapoznać się z opiniami i komentarzami, osobiście odwiedzić oddział lub skontaktować się telefonicznie.

Artykuł sponsorowany

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic