Festiwal za nami! Do zobaczenia w przyszłym roku!


Trwa nabór do FMF Young Talent Award 2016

fot.Michał Ramus

Tylko do 28 kwietnia czekamy na Wasze projekty (zgłoszenia lub prace konkursowe)! Trwa 4. edycja międzynarodowego konkursu - FMF Young Talent Award 2016. Tym razem młodzi adepci soundtracków mierzą się z kultową animacją, a ich zadaniem jest skomponowanie muzyki do fragmentu filmu „Shrek Forever” (2010). Aby umilić Wam czas oczekiwania na tegoroczną edycję FMF mamy niespodziankę – film „Zakomponowani na sukces”, jaki stworzyliśmy podczas 8. edycji festiwalu.

Oryginalną muzykę do filmu konkursowego napisał ceniony hollywoodzki twórca: Harry Gregson–Williams (gość specjalny 9. FMF), który będzie także jednym z jurorów konkursu. Przed młodymi kompozytorami stoi zatem nie lada wyzwanie, oceniać ich będzie sam kompozytor muzyki do filmu! Nagrodą główną w konkursie jest nie tylko złota statuetka FMF Young Talent Award zaprojektowana przez krakowskiego artystę Stanisława Juszczaka, ale przede wszystkim to, co stanowi najwyższą wartość dla młodego twórcy: zwycięska suita wykonana zostanie przez pełen skład orkiestry symfonicznej podczas „Międzynarodowej Gali Muzyki Filmowej: Animacje”, 28 maja w TAURON Arenie Kraków. Przed laureatem stoi sława, prestiż, uznanie branży filmowej i być może międzynarodowa kariera! Jest zatem o co walczyć, do dzieła!

Ale to nie wszystko! W tym roku dla młodych kompozytorów mamy jeszcze jeden bonus, dodatkową, wyjątkową nagrodę. Zwycięzca konkursu będzie uczestniczył w sesji nagraniowej orkiestry w czołowym londyńskim studio nagraniowym wraz z globalną wytwórnią West One Music Group na potrzeby przyszłego albumu. Zwycięzca będzie miał możliwość spotkania muzyków, rozmowy z producentami, obejrzenia z bliska zarówno pomieszczenia do nagrań, jak również centrum sterowania. Dzięki temu wszystkiemu zwycięzca będzie miał możliwość zdobycia jedynej w swoim rodzaju wiedzy na temat nagrywania i produkcji materiałów muzycznych najwyższej jakości.  West One Music Group pokryje zwycięzcy koszty przelotów w klasie ekonomicznej z Polski do Londynu, a także zafunduje dwudniową wycieczkę, obejmującą jeden nocleg w centralnym Londynie, wytwórnia pokryje także dodatkowe koszty dotarcia do i powrotu ze studia nagraniowego.

I tutaj mamy dla Was kolejną niespodziankę! Podczas  8. FMF w Krakowie i Lusławicach odbyły się spotkania dla młodych kompozytorów filmowych (Master Classes w ramach Forum Audiowizualnego) z szerokim gronem ekspertów z Polski i zagranicy. Wzięło w nich udział 25 młodych artystów z całego świata – oprócz Polski również z Holandii, Kanady, Włoch i innych krajów. Uczestnicy spotkali się z ekspertami ze światowej branży muzycznej i filmowej, m.in. kompozytorami, profesorami, muzykami, inżynierami dźwięku, agentami, orkiestratorami, dyrygentami, managerami gwiazd, publicystami, pracownikami studiów nagraniowych, producentami filmowymi i muzycznymi.

Światowe uznanie, wieloletnie doświadczenie i prestiż FMF sprawia, że w Krakowie goszczą nie tylko artyści, ale i profesjonaliści działający w branży i najbardziej znanych przedstawicie światowego przemysłu audiowizualnego, muzycznego, filmowego i gier wideo. Przypomnijmy, podczas 8. FMF spośród ponad 80 zgłoszeń – jury doceniło kompozycję Antonia Di Iorio (Włochy), drugie miejsce ex aequo zajęli Kristjan Bergey (Kanada) i Moritz Schmittat (Wielka Brytania). Wszyscy dotychczasowi zwycięzcy pracują obecnie na rynku międzynarodowym, a konkursowe trofeum na zawsze staje się częścią biografii artystycznej tych twórców.

Zobaczcie pełnometrażowy film „Zakomponowani na sukces” przygotowany z warsztatów Master Classes w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Polecamy uwadze!

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na www.fmf.fm. Wypełniony formularz należy wysłać na adres yta2016@biurofestiwalowe.pl. Na kompozycje w formie plików mp4 czekamy do 28 kwietnia 2016 roku. Uwaga: Dostęp do filmu konkursowego uczestnik będzie miał dopiero po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Organizatorami 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł.

Więcej informacji na www.fmf.fm.

 • 14:16 Hans Zimmer Ichi-Ni-San
 • 14:23 Nigel Hess Ladies in Lavender
 • 14:27 Dmitri Szostakowicz Folk Feast
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 347, Sunday, 21 February 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic