Gwiazdy na koncercie Czas Honoru – Bartosz Chajdecki

Gwiazdy polskiego kina – Magdalena Różczka, Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki i Jan Wieczorkowski oraz sam kompozytor Bartosz Chajdecki – będą gośćmi finałowego koncertu 4. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W niedzielę (22 maja) o godz. 18.00, po raz pierwszy w Polsce wykonana zostanie muzyka do jednej z najważniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat – Czasu Honoru. Koncert jest organizowany we współpracy z TVP i AKSON Studio. UWAGA: przygotowaliśmy dla Was niespodziankę - możliwość spotkania i rozmowy z gwiazdami Czasu Honoru. Szczegóły już wkrótce!

W postindustrialnym wnętrzu hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie usłyszymy na żywo wybrane suity w rozbudowanych wersjach ze wszystkich dotychczasowych serii Czasu Honoru jak i premierowo utwory napisane do 4 serii. Do udziału w koncercie zaproszono znakomitych solistów ci m.in. gitarzystę jazzowego Jarka Śmietanę oraz aktorów z serialu Czas Honoru, którzy swoimi opowieściami z planu urozmaicą program koncertu. Prezentowana przez orkiestrę AUKSO pod batutą Diego Navarro muzyka będzie ilustrowana fragmentami serialu wyświetlanymi na wielkim ekranie. W dniu koncertu odbędzie się również otwarte spotkanie aktorów z fanami.

W zgodnej opinii krytyków Bartosz Chajdecki jest jednym z najbardziej interesujących kompozytorów muzyki filmowej młodego pokolenia. Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej (International Film Music Critics Association – IFMCA) ogłosiło w lutym nominacje do swoich dorocznych nagród. W kategorii Najlepsza muzyka do serialu telewizyjnego jedna z pięciu nominacji przypadła właśnie Chajdeckiemu za muzykę do serialu Czas Honoru. W walce o nagrodę w swojej kategorii polska produkcja mierzyła się z tak znanymi na świecie serialami jak Doctor Who, Lost czy Human Target.