ON AIR
od 18:00 Lista Przebojów Muzyki Filmowej zaprasza: Jadwiga Polus

Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer

Od 6 do 29 sierpnia park im. Henryka Jordana będzie gościł wydarzenia przygotowane przez krakowskie festiwale i instytucje. Kraków Culture Summer połączy letnie atrakcje w unikalnej przestrzeni jednego z najbardziej popularnych parków Krakowa, a współpraca wielu podmiotów w tym miejscu wpisuje się w priorytety niedawno ogłoszonej polityki Kraków Culture: współpracy instytucji, współdzielenia przestrzeni, wspólnego kreowania kulturalnego lata. Przed nami spektakle teatralne, koncerty – od muzyki klasycznej, przez pop i jazz, po elektronikę i muzykę filmową. Program pierwszego Kraków Culture Summer zapowiada się bardzo różnorodnie.

Siła różnorodności. Sierpień pod znakiem Kraków Culture Summer

Przez cały sierpień ulubiony park krakowian będzie najważniejszym adresem na kulturalnej mapie stolicy Małopolski. Kraków Culture Summer to rama skupiająca unikatowe wydarzenia, manifestujące bogactwo i różnorodność krakowskiej kultury. W tworzenie programu wydarzeń zaplanowanych na specjalnych letnich scenach zaangażowały się krakowskie instytucje i organizacje pozarządowe, m.in.: Krakowskie Forum Kultury, Sinfonietta Cracovia, Cracovia Danza, Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Teatr Groteska, a także Piwnica pod Baranami. Kraków Culture Summer to także koncerty przygotowane przez flagowe krakowskie festiwale: Unsound, Summer Jazz Festival, Audio Art Festival, EtnoKraków/Rozstaje, Festiwal Muzyki Filmowej czy Wianki – Święto Muzyki. Produkcję wydarzeń, obsługę i organizację zapewniają KBF i Krakowskie Forum Kultury, a przestrzeń udostępnia Zarząd Zieleni Miejskiej.

Nowa polityka kulturalna Miasta „Kraków Culture” stawia sobie w polu uwagi jeszcze ściślejszą współpracę rozmaitych instytucji w kreowaniu oferty dopasowanej do potrzeb rozmaitych odbiorców, ale także ujętej w ramy poszczególnych pór roku. Pandemia pokazała, jak ważne jest współdziałanie. Jak rośnie rola przestrzeni współdzielonych, bezpiecznych, wielofunkcyjnych. Jestem wdzięczny wszystkim partnerom programowym, dzięki którym możemy zaproponować – mieszkańcom spędzającym lato w Krakowie i wszystkim tym, których przyciągną tutaj nasze atrakcje – program bogaty, różnorodny i odkrywający nową fantastyczną przestrzeń. Dzięki dobrej współpracy przygotują ją dla krakowian pod względem produkcyjnym KBF, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Krakowskie Forum Kultury – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Letnie weekendy z kulturą w parku im. Henryka Jordana to idealny przepis na wakacje. Od lat w Krakowie stawiamy na współprace i partnerstwa, dlatego współtworzenie programu przez artystów i artystki reprezentujących rozmaite nurty i współtworzenie sezonu Kraków Culture: Lato przez miejskie festiwale: EtnoKraków/Rozstaje, Unsound, Summer Jazz Festiwal, Wianki. Święto Muzyki, FMF, a także kluczowe instytucje miejskie, to emanacja podejmowanych przez Miasto Kraków wieloletnich działań na polu tworzenia przemyślanej oferty kulturalnej i turystycznej.
 Zależy nam, żeby w nowej scenografii zielonego Krakowa zbudować fantastyczną atmosferę, postawić na strefę żywego doświadczania kultury w przyjaznej przestrzeni, w piknikowym nastroju i przede wszystkim bezpiecznie. Chcemy w ten sposób zachęcić krakowianki i krakowian do odkrywania nowych miejsc i pomysłów artystycznych w sierpniowej odsłonie, a tym, którzy planują weekend w naszym mieście, dać doświadczenie niezapomniane i klucz do bogactwa krakowskiej kultury. Niech kulturalne lato zapisze się na długo w pamięci krakowian! – dodaje Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury.

Kraków Culture Summer odbędzie się w krakowskim parku im. Henryka Jordana. Na koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne zapraszamy w każdy weekend od 6 do 29 sierpnia. W programie Kraków Culture Summer znajdą się zarówno wydarzenia biletowane, jak i bezpłatne. Szczegóły programu już wkrótce!
Zapraszamy do śledzenia strony www: www.krakowculturesummer.pl
oraz mediów społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/KrakowCultureSummer
Instagram: https://www.instagram.com/krakowculturesummer/