MocArty 2012 rozdane!

25 lutego w restauracji Concept 13 w domu handlowym VitkAc w Warszawie wręczono po raz trzeci MocArty RMF Classic. Słuchacze Stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

MocArty RMF Classic otrzymali:

Człowiek Roku: Jerzy Stuhr - za danie nam przykładu odwagi, siły i niezłomności ducha oraz za wielki zawodowy powrót na scenę w stylu godnym Mistrza.

Wydarzenie Roku: Film „Jesteś Bogiem” - Reżyseria Leszek Dawid, Scenariusz Maciej Pisuk, za autentyczny i przejmujący obraz, który przyciągnął do kin półtora miliona widzów i stał się najpopularniejszym polskim filmem 2012 roku.

Muzyka Filmowa Roku: „Skyfall” Thomasa Newmana i tytułowa piosenka „Skyfall” w wykonaniu Adele (Sony Music, 2012)

Rzecz z Klasą: Telewizor Samsung Smart TV - za innowacyjną technologię sterowania telewizorem za pomocą gestów i głosu.

Po raz drugi wręczona została nagroda specjalna Bo wARTo! dla młodego reżysera. Zwycięzca – Jan Komasa - otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic. Jan Komasa, reżyser m.in. „Ody do radości”, wszedł do świata filmu z projektami odważnymi, opartymi na historiach niewygodnych i trudnych dla odbiorcy. Prawdziwą burzę wywołał jednak filmem „Sala Samobójców” z 2011 roku, którym dotknął szeregu problemów współczesnych nastolatków. Obecnie pracuje nad filmem „Miasto”, opowiadającym o Powstaniu Warszawskim.

O pierwszą tego typu nagrodę w Polsce ubiegali się kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i wykazali się wybitnymi osiągnięciami w zakresie reżyserii. Zwycięzcę, spośród pięciu wytypowanych przez redakcję RMF Classic osób, wyłoniła Kapituła w składzie:
Agnieszka Odorowicz – Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Janusz Gajos – aktor
Juliusz Machulski – reżyser, przewodniczący Kapituły
Tomasz Raczek – krytyk filmowy, Redaktor Naczelny miesięcznika FILM

Mecenasem nagrody Bo wARTo! Jest marka W.Kruk.

Nagrodę Bo wARTo! Wręczył przedstawiciel Kapituły Janusz Gajos, a czek na 10 tysięcy euro - prezes Jerzy Mazgaj, przewodniczący rady nadzorczej Vistula Group, w której skład wchodzi marka jubilerska W.Kruk .

Kolejna nagroda, tym razem przyznana przez patrona medialnego, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła w ręce Justyny Pochanke.

Galeria zdjęć:
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic