RMF Classic wręczył MocArty 2010

RMF Classic wręczył MocArty 2010

23 marca w restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich w Warszawie wręczono po raz pierwszy MocArty RMF Classic. Słuchacze Stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Produkt Roku.

MocArty RMF Classic otrzymali:

Człowiek Roku: Leszek Możdżer - za chopinowskie koncerty na całym świecie, wyjątkowość i niezmienną klasę.

Wydarzenie Roku: Otwarcie Centrum Nauki Kopernik - za wskazanie nowoczesnej drogi do poznawania świata oraz inspirujące pokazanie niezwykłych związków kultury i nauki.

Muzyka Filmowa Roku: Hans Zimmer, muzyka do filmu „Incepcja” - za błyskotliwe połączenie brzmienia orkiestrowego z elektronicznym i za mistrzowskie spojenie dźwięku z obrazem.

Produkt Roku: Mercedes SLS AMG - za nowatorski, stylowy design i doskonałe osiągi.

Ponadto RMF Classic przyznało Nagrodę Specjalną, otrzymał ją Stanisław Janicki - za to, że zaszczepił w nas miłość do starego kina.

Kolejna nagroda specjalna, tym razem przyznana przez patrona medialnego, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła w ręce Magdaleny Cieleckiej - Nagroda Za Styl. W uzasadnieniu czytamy:
"To nagroda za bezkompromisową drogę artystyczną, za nierozmienianie się na drobne, za odporność na kicz i komercję, za ciągłe podwyższanie poprzeczki zawodowej, za smak, gust i konsekwentny wizerunek, za profesjonalizm we współpracy z mediami. Za to, że choć wciąż obecna, jest coraz bardziej pożądana i przez publiczność i przez dziennikarzy…”

Nagrody MocArtów, statuetki autorstwa Marka Stankiewicza, wręczyły między innymi: Grażyna Kulczyk, Bożena Batycka , Agata Wejchert i Kinga Rusin.

Głównym partnerem uroczystości była restauracja Amber Room oraz firma La Mer, a także Dom Szampański Veuve Clicquot , Air France, Vivat oraz Batycki.

Uroczystości RMF Classic patronowali: magazyn Twój STYL oraz portal Styl.pl.

Galeria zdjęć:
Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic