Konkurs na piosenkę o Krakowie

Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i Radio RMF Classic zapraszają do śledzenia konkursu na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

Kraków to miasto, którego Wisła nie omija, gdzie Rynek tonie w uśmiechach turystów, na Wawelu Zygmunta bije dzwon, a na Brackiej pada deszcz. Ciągle goni po nim Lajkonik, chodzi się tu z księżycem w butonierce, tutaj są zwycięstwa, przypały, ziomale... Nadszedł czas, żeby nie tyle cały świat się dowiedział, jak się kocha w Krakowie, ale także jak Ty kochasz Kraków!

Spośród blisko trzystu nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa wyłoniła 10 utworów, które zmierzyły się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znalazły się w finale zadecydowali Państwo, słuchacze Radia RMF Classic! Głosowanie zakończyło się 29 maja 2022 r. (do godz. 23:59). Każdy mógł oddać jeden głos dziennie na daną Piosenkę. Oddali Państwo blisko 5 tys. ważnych głosów!

5 piosenek z największą ilością głosów, które znalazły się w finale konkursu:

Tej jesieni

Krakowski modeling

I pan z Plant

Spacer

Pod krakowskim niebem


Teraz to Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej.

Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 czerwca 2022, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Fundatorem nagrody w konkursie jest Restauracja pod Baranem przy ul. Św. Gertrudy 21 w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30.000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane 3 nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

Kapituła konkursu:
Krzysztof Piasecki - przewodniczący
Ewa Lipska
Magdalena Doksa-Tverberg
Magdalena Wojewoda-Mleczko
Jacek Cygan
Konrad Mastyło
Igor „Igo” Walaszek

Przeczytaj regulamin konkursu

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic