Do zobaczenia za rok!


Jessica Chastain rzuca wyzwanie Bondowi

fot. PAP/EPA

Jessica Chastain zamierza nakręcić kobiecą odpowiedź na filmy o Jamesie Bondzie. Do nowego projektu zwerbowała słynne koleżanki: Marion Cotillard, Penelope Cruz, Fan Bingbing i Lupitę Nyongo. Nowy szpiegowski thriller będzie nosił tytuł " 355".

"Tak świetnie bawiłam się podczas pracy na planie Służących, że cały czas chciałam zrobić kolejny kobiecy film zespołowy. Uwielbiam filmy o Bournie, filmy z serii Mission: Impossible i zastanawiało mnie, dlaczego - poza Aniołkami Charliego - nie było żadnego prawdziwego thrillera szpiegowskiego o grupie kobiet" - Jessica Chastain przyznała w wywiadzie dla portalu Deadline. Film "355" będzie opowiadać o grupie kobiet szpiegów z różnych stron świata, które jednoczą siły, by stawić czoła niebezpiecznej organizacji przestępczej.

Tytuł filmu odnosi się do kodu, którym posługiwała się jedyna kobieta szpieg w trakcie rewolucji amerykańskiej. Nie wiadomo, jak nazywała się naprawdę. Obecnie w żargonie CIA tym numerem określa się wszystkie agentki działające w terenie.

Prawa do filmu podczas festiwalu w Cannes nabyła wytwórnia Universal. Za reżyserię odpowiadać będzie Simon Kinberg, który do tej pory realizował się jako scenarzysta. Pracował wcześniej przy serii "X-Men". Ma też na swoim koncie komedię szpiegowską "Pan i Pani Smith".

Chastain poznała Kinberga podczas pracy na planie "X-Men: Dark Phoenix". To z nim podzieliła się swoim pomysłem na kobiecy thriller szpiegowski. Chastain chwyciła też za telefon i obdzwoniła kilkoro znamienitych aktorek. Udało jej się stworzyć drużynę marzeń: Marion Cotillard, Penelope Cruz, Fan Bingbing i Lupita Nyong'o. Gwiazdy promowały nabierający rumieńców projekt na festiwalu canneńskim. Prace nad "355" mają rozpocząć się pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku. (PAP Life).

 • 00:36 Sara Andon & Simone Pedroni temat z filmu Love Affair
 • 00:40 Los Angeles Guitar Quartet, Joaquin Rodrigo Concierto Andaluz for Guitar Quartet and Orchestra (1)
 • 00:45 Georges Bizet Carmen (Overture)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic