Trevor Morris, Jeff Russo i Sean Callery - kolejnymi gośćmi jubileuszowej gali 10. FMF!

Do inauguracji 10. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie pozostało już tylko nieco ponad 100 dni. Rozpoczynamy odliczanie i przedstawiamy kolejnych – obok Jana A.P. Kaczmarka i Howarda Shore’a – gości Gali Muzyki Filmowej „All is Film Music”. W programie przygotowanym specjalnie na potrzeby FMF zabrzmią suity z seriali telewizyjnych przygotowane przez mistrzów tego gatunku - Trevora Morrisa, Jeffa Russo i Seana Callery’ego. Usłyszymy światowe premiery utworów z seriali „The Emerald City ”, „Fargo”, „Homeland” i „24”.

Trevora Morrisa festiwalowej publiczności nie trzeba przedstawiać. W branży uchodzi za specjalistę od muzyki do seriali (laureat dwóch Nagród Emmy), a zwłaszcza do seriali historycznych. Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie prezentował monumentalne ścieżki dźwiękowe do seriali „Rodzina Borgiów”, „Dynastia Tudorów” czy „Wikingowie”. Teraz nadszedł czas na temat muzyczny z najnowszej produkcji fantasy stacji NBC — serial „The Emerald City”(premiera styczeń 2017), który podczas Gali przeniesie widzów do… Krainy Oz. A wszystko w brawurowym wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Pro Musica Mundi pod dyrekcją samego kompozytora.

na zdjęciu: Trevor Morris

„The Emerald City” (zwiastun sezon 1, 2017)

Jeff Russo w Krakowie zaprezentuje światowe premiery suit z seriali — „Fargo” — znakomicie ocenianego i wielokrotnie nagradzanego (Złoty Glob, Nagroda Emmy) amerykańskiego serialu telewizyjnego emitowanego przez stację FOX — oraz „Długa noc” — docenionego serialu produkcji BBC i HBO (nominacje do Złotego Globu). Russo to jeden z założycieli i członek zespołu rockowego Tonic, z którym gościł w Polsce w 2010 roku podczas Przystanku Woodstock. Artysta nominowany do prestiżowych nagród — Emmy i Grammy oraz laureat trzech nagród ASCAP-u — podczas jubileuszowej Gali 10. FMF w jednym utworze zagra na perkusji, a drugim zadyryguje.


na zdjęciu: Jeff Russo

„Fargo” (zwiastun sezon 1, 1996)

Sean Callery to zdobywca czterech nagród Emmy, siedmiu wyróżnień ASCAP-u, kompozytor muzyki do tak znanych seriali jak: „24”, „Kości”, „Homeland”, „Designated Survivor”, „Elementary”, „Jessica Jones” czy „Medium”. Podczas urodzinowej Gali, nie tylko zaprezentuje światowe premiery suit z tematami do „Homeland” i „24”, ale także zagra na fortepianie. Produkcja „Homeland” to wielokrotnie nagradzany (Złoty Glob, nagroda Emmy) amerykański serial telewizyjny stacji Showtime, osadzony w konwencji thrillera psychologicznego i koncentrujący się na losach agentki CIA Carrie Mathison specjalizującej się w polityce bliskowschodniej i walce z terroryzmem. Serial jest emitowany od 2011 roku, niedawno rozpoczął się 6 sezon. Z kolei „24” to jeden z popularniejszych seriali dramatycznych ostatnich lat. Callery ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień (zdobył cztery statuetki Emmy, a nominowany był w sumie aż 16 razy).

na zdjęciu: Sean Callery

„Homeland” (zwiastun sezon 6, 2017)

Przypominamy, że na jubileuszowy 10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, zapraszamy od 17 do 23 maja. Urodzinową Galę „All is Film Music” zaplanowano 20 maja w TAURON Arenie Kraków. Początek koncertu o godz. 18.00.

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (z wyjątkiem InfoKraków w Balicach).

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie są:
Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.

 • 12:29 Daniel Pemberton Molly's Journey
 • 12:34 Tomasz Gąssowski Motor i dziewczyny (I. Werona, II. Bele, bela bionda)
 • 12:37 Zygmunt Konieczny Pornografia - temat
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic