Rusza konkurs na eko-scenariusz w ramach FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Bliskie ci jest ekologiczne podejście do życia? Lubisz kontakt z przyrodą? Zależy ci na tym, aby twoje najbliższe otoczenie było czyste i przyjazne i chciałbyś zamanifestować swoją postawę? Zachęcamy do udziału w konkursie towarzyszącym pasmu EKO FMF podczas tegorocznego FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej, szczególnie silnie eksponującego tematykę proekologiczną. Co trzeba zrobić? Wystarczy napisać ciekawy scenariusz trzydziestosekundowego spotu video, który w atrakcyjny sposób promuje postawy ekologiczne oraz pokazuje jak wpływają one na życie człowieka. Na wasze propozycje czekamy do 9 sierpnia. Zwycięzca otrzyma nagrody rzeczowe i dwuosobowy karnet na cały festiwal. UWAGA: spot stworzony na podstawie zwycięskiego scenariusza zobaczą, przed każdym z festiwalowych koncertów, tysiące widzów!

Wszystkie informacje niezbędne do zgłoszenia projektu na konkurs znajdziecie tutaj: http://www.fmf.fm/pl/4/1/358/rusza-konkurs-na-ekoscenariusz

W ramach tegorocznego FMF, pod hasłem EKO-FMF zaplanowano kilka wydarzeń i akcji o charakterze proekologicznym. Powstaną przyjazne środowisku gadżety festiwalowe, spotkania z twórcami zaangażowanymi w tematykę ekologiczną, a także warsztaty dla najmłodszych propagujące ekologiczny styl życia. W drugim dniu festiwalu (piątek, 27 września) zapraszamy na dwa koncerty z muzyką do filmów eksponujących potegę, ale i kruchość natury dewastowanej poprzez nieodpowiedzialne działania człowieka. Pod nazwą Requiem dla umierającej planety zabrzmi muzyka Ernsta Reijsegera do filmów Wernera Herzoga: Biały diament (opowieść o o amerykańskiej ekspedycji do Gujany z budowniczym sterowca dr. Grahamem Dorringtonem) i Odległa błękitna planeta (utrzymana w konwencji antyutopijnego science-fiction opowieść o wyprawie na umierającą planetę). Wątki ekologiczne będzie kontynuował islandzki kompozytor Valgeir Sigurðsson, który zaprezentuje muzykę do filmu dokumentalnego Dreamland w reż. Þorfinnura Guðnasona i Andri Snæra Magnasona opowiadającego o skutkach nadmiernej eksploatacji islandzkich zasobów naturalnych i zgubnej działalności światowych koncernów. Nie tylko muzyka będzie przypominała o potrzebie harmonijnego współistnienia człowieka z naturą. Na potrzeby koncertów powstaną wizualizacje oparte na fragmentach filmów Wernera Herzoga i ekologicznych impresjach. EKO FMF będzie mieć także ekskluzywną serię eko-gadżetów. Organizatorzy festiwalu zamierzają w ten sposób animować świadomość ekologiczną i modę na jej manifestowanie. W partnerstwie z krajami nordyckimi – liderami w dziedzinie proekologicznego myślenia – zaplanowano także warsztaty edukacyjne dla dzieci, podczas których w rolę wykładowców wcielą się m.in. goszczący na FMF najlepsi kompozytorzy muzyki filmowej.

 • 20:53 Leonard Cohen Nevermind
 • 20:58 Ramin Djawadi Canceling The Apocalypse
 • 21:00 Jan Sebastian Bach Cello Suite No.1 in G major (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic