Olimp w ogniu na ekranach kin

Od dzisiaj (26 kwietnia) fani kina akcji mogą obejrzeć długo wyczekiwany thriller Antoine’a Fuqua Olimp w ogniu. Reżyser takich filmów jak kultowy Dzień próby czy Gliniarze z Brooklynu i tym razem sięga po sprawdzony już przepis, w którym główny bohater w obliczu ataku terrorystycznego próbuje uratować świat od globalnej katastrofy. Muzykę do amerykańskiej superprodukcji skomponował Trevor Morris - wschodząca gwiazda Hollywood, kanadyjski kompozytor, gość tegorocznej 6. edycji FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej.

Agent Secret Service - Banning - popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie, gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w niesamowitą technologię, unieszkodliwiającą cały lokalny system obrony. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń. W filmie zagrali m.in.: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Dylan McDermott oraz Morgan Freeman.

Trevor Morris, autor muzyki do wielkich produkcji telewizyjnych, seriali, filmów i gier komputerowych (m.in.: Need for Speed: Karbon i Command & Conquer), znany publiczności ze ścieżek dźwiękowych do seriali Rodzina Borgiów, Dynastia Tudorów czy filmu Immortals. Bogowie i herosi. Współpracował z najlepszymi reżyserami i producentami w branży m.in. Jerrym Bruckheimerem, Neilem Jordanem, Tonym i Ridleyem Scottami. Jest zdobywcą nagród Emmy, w zeszłym roku nominowanym do tej prestiżowej nagrody za ścieżkę dźwiękową do serialu Rodzina Borgiów.

Przypominamy, że Trevor Morris będzie gościem Wielkiej Gali urodzinowej RMF Classic, na którą zapraszamy 28 września do hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Koncertem zadyryguje Gavin Greenaway – angielski dyrygent i kompozytor, znany ze stałej współpracy z Hansem Zimmerem. Zapraszamy!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic