Filmowe przeboje w Kinie Legalnej Kultury

Wielkie kinowe przeboje ostatniego roku: Mistrz, Miłość i Sugar Man, przedpremierowy pokaz filmu Historie rodzinne oraz specjalne pasmo filmowe dla dzieci- Mia i Migusie i Sekret księgi z Kells – od 26 do 29 września zapraszamy dosali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na seanse Kina Legalnej Kultury. Uwaga, uwaga: wstęp wolny!

PROGRAM KINA LEGALNEJ KULTURY

 

26 września  (czwartek)

18.30 – Miłość,  reż. Filip Dzierżawski

Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat, zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad, pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach - Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale.

20.30 – Mistrz, reż. Paul Thomas Anderson

Fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Uznawany przez światową krytykę za jeden z najważniejszych filmów 2012 roku film Paula Thomasa Andersona, twórcy Magnolii i Aż poleje się krew.

 

27 września (piątek)

 14.00 – Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul 

 Zdobywca Oscara, laureat Nagrody Publiczności na festiwalach w Sundance, Nowym Jorku, Los Angeles, Melbourne to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu dokument przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza. Reżyser Malik Bendjelloul przedstawia jego niezwykłe losy, a także daje nam historię pełną nadziei, inspiracji i wspaniałej muzyki.

 

28 września (sobota)

12.00 – SEANS DLA DZIECI: Mia i Migusie, reż. Jacques-Rémy Girerd

Jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Na czele trwającej 6 lat produkcji stał Jacques-Remy Girerd i francuskie studio Folimage, ale współpracowało przy tym projekcie aż 15 krajów. Z wielkim sukcesem! Film doceniła nie tylko dziecięca publiczność, ale także Europejska Akademia Filmowa, przyznając mu nagrodę dla najlepszego filmu animowanego roku.

18.00 - Sugar Man, reż. Malik Bendjelloul 

20.00 - Historie rodzinne (przedpremiera), reż. Sarah Polley

Eksperymentalny dokument poświęcony poszukiwaniom tożsamości ojca autorki – intymny, bardzo osobisty portret wielopokoleniowej familii, zakleszczonej pomiędzy wygodnym mitem a kłopotliwą prawdą. Czy po latach wciąż można jeszcze do niej dotrzeć?

 

29 września (niedziela)

12.00 – SEANS DLA DZIECI: Sekret z księgi z Kells, reż. Tomm Moore, Nora Twomey

Przepiękna graficznie, emocjonująca i pełna przygód opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności a także sile pisma i ilustracji. Film nominowany w 2010 roku do Oscara za najlepszy film animowany. Otrzymał także nagrody publiczności na festiwalach w Edynburgu, Annecy, Dublinie.

 

 

 

Legalna Kultura działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Pokazuje, jak ważna jest zgoda odbiorców na korzystanie z legalnych źródeł. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą powstawać wyłącznie wtedy, gdy odbiorcy kultury będą z nich korzystać. Korzystając z legalnych źródeł, wspierasz kulturę!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic