FMF na gali urodzinowej Varese Sarabande

W najbliższą sobotę (11 maja) w Warner Grand Theater w San Pedro odbędzie koncert galowy z okazji 35-lecia istnienia wytwórni Varese Sarabande, największej na świecie wytwórni płytowej wydającej muzykę najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Zabrzmią utwory z takich produkcji jak Szybcy i wściekli, Star Trek, czy Matrix, a na widowni zasiądą wielkie gwiazdy m.in.: Diego Navarro, John Powell, Brian Tyler. Partię fortepianową z filmu Wożąc panią Daisy wykona sam Hans Zimmer. Do udziału w uroczystości zaproszono także przedstawicieli FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. To dla nas wielki zaszczyt!

W momencie założenia w 1978 roku, Varese Sarabande była jedyną na świecie instytucją, która realizowała kompozycje wyłącznie do produkcji filmowych. Specjalizacja w tej dziedzinie spowodowała, że z wytwórnią współpracowali tacy twórcy jak Georg Korngold, Miklós Rózsa czy Elmer Bernstein. Kiedy w styczniu br., londyński inwestor Cutting Edge Group, wykupił Varese, wytwórnia stała się potęgą na rynku i postanowiła rozszerzyć swoją działalność na organizowanie koncertów muzyki filmowej. Tegoroczna gala jest więc jednym z najważniejszych wydarzeń w branży muzyki filmowej w tym roku.

Podczas sobotniej gali, Golden State Pops Orchestra pod dyrekcją Stevena Allena Foxa zaprezentuje najważniejsze dzieła w historii muzyki filmowej. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazły się takie filmowe i muzyczne sławy jak Hans Zimmer, John Debney, Danny Elfman, Michael Giacchino, Mark Isham, Christopher Lennertz, Joel McNeely, Diego Navarro, John Powell, Brian Tyler.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic