Audiodeskrypcja na koncercie Matrix Live – Film in Concert

Finałowy koncert tegorocznej edycji FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie będzie wielkim wydarzeniem nie tylko ze względów artystycznych, ale także dlatego, że po raz pierwszy w historii festiwalu, będą w nim mogły w pełni uczestniczyć również osoby niewidome i niedowidzące. Dzięki audiodeskrypcji – technice, w której lektor, w przerwie między dialogami, czyta opis słowny najważniejszych elementów obrazu - osoby z dysfunkcją wzroku…usłyszą obraz i wspólnie z pozostałymi widzami będą uczestniczyć w magii kina i muzyki. Wszystkich chcących skorzystać z audiodeskrypcji prosimy o kontakt pod adresem: rezerwacje@biurofestiwalowe.pl (w tytule maila prosimy wpisać słowo Audiodeskrypcja). Pojedynczy bilet kosztuje 50 zł, dla grup przewidziano zniżki. Zapewniamy także opiekę przed koncertem (przejazd do hali ocynowni i doprowadzenie do wyznaczonych miejsc) oraz słuchawki. Partnerem projektu jest Fundacja Siódmy Zmysł, organizującą pokazy z audiodeskrypcją w całej Polsce.

Przypominamy: koncertowa wersja filmu Matrix zamknie 6. FMF-Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Gościem honorowym wydarzenia i równocześnie dyrygentem będzie sam Don Davis - autor muzyki do tej kultowej trylogii. Matrix, to z pewnością tytuł, który przeszedł do historii kinematografii, wprowadził ją w nowy wymiar jako klasyk gatunku science fiction. Prace nad przygotowaniem wersji symultanicznej tej produkcji trwały kilka lat, a projekt Matrix Live: Film In Concert jest amerykańsko-niemiecko-polską koproducją realizowaną we współpracy z kompozytorem Donem Davisem, European Filmphilharmonic Institute i studio Warner Bros. Dzieło będzie można zobaczyć w niezwykłym wnętrzu hali ocynowni Arcellor Mittal Poland w Krakowie na wielkim ekranie w jakości HD. Sugestywne sceny z filmu science fiction połączone zostaną z brzmieniem dużej orkiestry symfonicznej i chóru, a nowe technologie wykorzystywane w produkcji widowiska zapewnią niezapomniane wrażenia. Zapraszamy w niedzielę (29 września) o godz. 18.00.

Przypominamy, że tegoroczny, szósty już FMF-Festiwal Muzyki Filmowej, rozpocznie się w Krakowie 26 września i potrwa cztery dni (do 29 września). Festiwal zainauguruje koncert muzyki Alberto Iglesiasa - laureata najważniejszych nagród filmowych, kompozytora współpracującego od 18 lat z Pedro Almodóvarem. Dzień później publiczność czekają dwa niezwykłe muzyczne wydarzenia: najpierw (o godz. 19.00) w Kościele św. Katarzyny zabrzmi muzyka do filmów jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów Wernera Herzoga, a o godz. 22.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – usłyszymy koncert islandzkiego producenta, kompozytora, muzyka i twórcy słynnej islandzkiej wytwórni Bedroom Community - Valgeira Sigurðssona. Natomiast w sobotę (28 września) zapraszamy do hali ocynowni ArcelorMittal Poland na Wielką Galę Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic, podczas której zabrzmią utwory dziesięciu kompozytorów stworzone do najlepszych filmów, wielkich telewizyjnych produkcji oraz polskich i amerykańskich seriali. Udział w Gali potwierdziły dotychczas takie gwiazdy światowego filmu jak: Alberto Iglesias, Don Davis, Trevor Morris, Gavin Greeneway, Abel Korzeniowski, Jan A.P. Kaczmarek, James Newton Howard, Michał Lorenc i Diego Navarro. Sami twórcy zasiądą na widowni jako goście specjalni. A w finale - koncertowe wykonanie amerykańsko-australijskiej superprodukcji Matrix. Gościem honorowym wydarzenia i równocześnie dyrygentem będzie dwukrotny zdobywca nagrody Emmy, amerykański kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i aranżer, autor muzyki do kultowej trylogii Matrix - Don Davis (Kiedy mężczyzna kocha kobietę, Za linią wroga, Ballistic, Dom na Przeklętym Wzgórzu, Park Jurajski III).

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić w portalu eventim.pl oraz trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Więcej o festiwalu: www.fmf.fm

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic