Abel Korzeniowski gościem FMF - Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie!

Abel Korzeniowski będzie gościem Wielkiej Gali Muzyki Filmowej na 10-lecie RMF Classic organizowanej w ramach tegorocznego FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Podczas tego niezwykłego wieczoru zabrzmią suity z filmów W.E., Single Man oraz Escape from Tomorrow. Zapraszamy 28 września o godz. 20.00, oczywiście do hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Bilety można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Abel Korzeniowski to polski kompozytor filmowy urodzony w Krakowie. Studiował kompozycję na Akademii Muzycznej pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego. Od 2006 roku mieszka i pracuje w Los Angeles. Jest autorem muzyki do filmów zarówno polskich jak i zagranicznych twórców m.in.: Jerzego Stuhra (Duże zwierzę i Pogoda na jutro) czy Toma Forda (Single Man). Skomponował także muzykę do filmu niemego Metropolis Fritza Langa. Dwukrotnie był nominowany do Złotego Globu. Współpracował również z Madonną przy jej filmie W.E. oraz trasie koncertowej MDNA.

Stworzył pełną rozmachu i romantyzmu ścieżkę dźwiękową do filmu Samotny mężczyznaw reż. Toma Forda, w którym wystąpili Colin Firth i Julianne Moore, i która spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności. Muzyka Korzeniowskiego zwróciła uwagę Madonny, która zaprosiła go współpracy przy filmie fabularnym W.E. Utwór fortepianowy z tej produkcji - Evgeni’s Waltz - stał się podstawą nowej aranżacji hitu Madonny Like a Virgin, wykonywanego podczas zeszłorocznej, światowej trasy koncertowej MDNA.

Abel Korzeniowski jest także autorem nowych aranżacji piosenek Edith Piaf, które znalazły się w albumie Patricii Kaas Kaas Chante Piaf, wydanym z okazji 50 rocznicy śmierci artystki.

Ostatnio stworzył ścieżkę dźwiękową do nakręconego w Disney World postmodernistycznego obrazu Escape from Tomorrow (reż. Randy Moore). Impresjonistyczna i zarazem melodramatyczna muzyka nawiązująca do stylu Złotej Ery Hollywood ilustruje surrealistyczną opowieść o ciemnych stronach amerykańskich parków rodzinnej rozrywki. W Krakowie będziemy świadkami światowego prawykonania tej muzyki.

Twórczość Abla Korzeniowskiego jest znakomicie oceniania przez krytyków. Efektem są dwie nominacje do Złotego Globu, a także trzy nagrody World Soundtrack Academy, nagroda International Film Critics Association oraz American Film Institute. 

 

Przypominamy, że tegoroczna edycja FMF rozpocznie się 26 września i potrwa cztery dni - do 29 września. Festiwal zainauguruje koncert muzyki Alberto Iglesiasa - laureata najważniejszych nagród filmowych, kompozytora współpracującego od 18 lat z Pedro Almodóvarem. Dzień później publiczność czekają dwa niezwykłe muzyczne wydarzenia: najpierw (o godz. 19.00) w Kościele św. Katarzyny zabrzmi muzyka do filmów jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów Wernera Herzoga, a o godz. 22.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – usłyszymy koncert islandzkiego producenta, kompozytora, muzyka i twórcy słynnej islandzkiej wytwórni Bedroom Community - Valgeira Sigurðssona. Natomiast w sobotę (28 września) zapraszamy do hali ocynowni ArcelorMittal Poland na Wielką Galę Muzyki Filmowej na 10-lecie RMF Classic, podczas której zabrzmią utwory stworzone do najlepszych filmów, wielkich telewizyjnych produkcji oraz  polskich i amerykańskich seriali. Sami twórcy zasiądą na widowni jako goście specjalni. A w finale - koncertowe wykonanie amerykańsko-australijskiej  superprodukcji Matrix. Gościem honorowym wydarzenia i równocześnie dyrygentem będzie dwukrotny zdobywca nagrody Emmy, amerykański kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i aranżer, autor muzyki do kultowej trylogii Matrix - Don Davis (Kiedy mężczyzna kocha kobietęZa linią wroga, Ballistic, Dom na Przeklętym Wzgórzu, Park Jurajski III).

Bilety na festiwalowe koncerty można kupić w portalu eventim.pl oraz trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Więcej o festiwalu: www.fmf.fm

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic