W piątek o północy: IMERAUT – Masashi Hamauzu i Mina na niezwykłym koncercie w Muzeum Manggha

Jeśli myślicie, że Distant Worlds music from FINAL FANTASY to jedyna atrakcja drugiego wieczoru Festiwalu Muzyki Filmowej, czeka was miłe zaskoczenie. Portal Gamemusic.pl, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha organizują niezwykłe, muzyczne, spotkanie z Masashi Hamauzu - prezentację projektu IMERUAT - nowego dzieła Masashi Hamauzu i Miny. Zapraszamy w piątek (20 maja) tuż przed północą do Mangghi.

Masashi Hamauzu i Mina spotkali się na wystawie japońskich drzeworytów. Ona, młodziutka artystka zafascynowana kulturą Ainu, rdzennej ludności zamieszkującej północne obszary Japonii. W jej żyłach w końcu płynie krew tajemniczego ludu. Taniec, muzyka i malarstwo - całe swoje życie poświęciła na zgłębianie bogatej tradycji Ainu. On, bez pamięci zakochany w dźwiękach. Dorastał w rodzinie od pokoleń związanej z muzyką, więc jej tworzenie było od zawsze dla niego rzeczą naturalną. Jednak poza brzmieniami instrumentów odkrył w sobie jeszcze jedną pasję, poznawanie dziedzictwa kultury Północnej Japonii.

Połączyło ich zamiłowanie do sztuki oraz spuścizna kulturowa Kraju Wschodzącego Słońca, którą gorliwie pielęgnują i próbują innym przybliżyć. Artyści nieprzeciętni, bezgranicznie oddani swej miłości do piękna. Ich żarliwość i entuzjazm zaowocował wspólnym projektem IMERUAT, co w języku Ainu oznacza Błysk Światła. To przedsięwzięcie niezwykłe, lektura obowiązkowa dla osób, które czują w sobie choć cień muzycznej wrażliwości.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie czekają do odbioru w kasie Muzeum Manggha. Dwadzieścia wejściówek czeka na fanów Festwialu Muzyki Filmowej na profilu festiwalu na Facebooku.


Źródło: gamemusic.pl