MocArty RMF Classic – rozdane!

9 marca w restauracji „Concept 13”, w domu handlowym VitkAc w Warszawie, wręczono po raz piąty MocArty RMF Classic.

Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą.

Statuetki MocArtów RMF Classic otrzymali:

Człowiek Roku:
Tomasz Kot

za to, że rolą profesora Religi w filmie „Bogowie” trafił do serc (sic!) ponad dwóch milionów Polaków. Tylu widzów obejrzało film do tej pory. Ale w jego przypadku to talent nie tylko od „Bogów” dany. Tomasz Kot od lat konsekwentnie pnie się po szczeblach zawodowej kariery i – jak się wydaje – rok 2014 był dla niego rokiem przełomowym.

Wydarzenie Roku:
Historyczne w dziejach polskiej kinematografii pasmo sukcesów i lawina nagród dla filmu „Ida”

rok 2014 przyniósł twórcom filmu niezwykłe pasmo sukcesów - od pięciu Europejskich Nagród Filmowych, przez nominacje do Złotych Globów i w końcu dwóch nominacji do Oscara (za najlepszy film nieanglojęzyczny i dla autorów zdjęć). Do tego dochodzi kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych w kraju i na świecie. Jest jednak w „Idzie” coś jeszcze – przywróciła wielu widzom wiarę w to, że legenda polskiego kina wciąż jest żywa.

Muzyka Filmowa Roku:
”Wataha” (serial HBO) – Łukasz Targosz

za magnetyczny mariaż w muzyce. To jest ścieżka, która łączy klimat Bieszczad i emocje, jakie niesie akcja kryminalnego serialu. Dreszcze naprawdę można zapisać w nutach!

Rzecz z Klasą:
Gmach Filharmonii w Szczecinie

imponujący projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga, czyli hiszpańsko-włoskiego duetu architektonicznego - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga. Prawie 13 tysięcy m2 powierzchni, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje budynku, dwie sale koncertowe z doskonałą akustyką (duża w kolorystyce Słońca, kameralna w kolorystyce Księżyca), 1143 miejsca na widowni, 2500 m2 sufitu i ścian pokrytych szlagmetalem (imitacja złota), posadzka sprowadzana aż z Majorki. Wyglądem przypomina lodowy pałac lub wierzchołek góry lodowej. Fachowcy podkreślają, że to pierwszy tak spójny projekt w Polsce.

Po raz czwarty wręczona została nagroda specjalna Bo wARTo! - tym razem dla młodego scenarzysty. Zwycięzca – Tomasz Wasilewski - otrzymał statuetkę, 10 tysięcy euro oraz roczną opiekę medialną RMF Classic.

O pierwszą tego typu nagrodę w Polsce ubiegali się kandydaci, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i wykazali się wybitnymi osiągnięciami w sztuce pisania scenariuszy.

Zwycięzcę, spośród pięciu wytypowanych przez redakcję RMF Classic osób, wyłoniła Kapituła w składzie: Janusz Zaorski (Przewodniczący Kapituły), Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Anna Trzebiatowska i Michał Komar.

Mecenasem nagrody Bo wARTo! i Mecenasem Głównym MocArtów RMF Classic jest marka W.Kruk.

Kolejna nagroda dla Kobiety z Klasą, przyznawana corocznie przez Patrona Medialnego gali, redakcję magazynu Twój STYL, trafiła tym razem w ręce aktorki – Małgorzaty Kożuchowskiej.

Redaktor Naczelny magazynu Twój Styl, Jacek Szmidt, wręczając aktorce nagrodę podkreślił, że redakcja doceniła jej niezwykłe - jak na dzisiejsze standardy obowiązujące w show businessie – zachowanie. Otóż w czasach, gdy wiele celebrytek chętnie „sprzedaje” gazetom swoją prywatność, ona zachowała godną podziwu powściągliwość w dzieleniu się z dziennikarzami informacjami na temat swojego macierzyństwa. - To jest nagroda nie za to, co pani Małgorzata zrobiła, a raczej za to – czego nie zrobiła. – mówił Jacek Szmidt.

Po raz pierwszy wręczyliśmy Nagrodę Specjalną dla Ambasadora Kultury Polskiej – Grażynie Kulczyk, za udostępnienie dzieł z prywatnej kolekcji polskiej sztuki współczesnej na wystawie Każdy dla kogoś jest nikim, w prestiżowej Santander Art Gallery w Madrycie.

Wystawa Każdy dla kogoś jest nikim, która została otwarta 14 lutego w galerii sztuki Fundacji Banku Santander w Madrycie, jest pierwszą tak obszerną prezentacją Kolekcji Grażyny Kulczyk zagranicą. Na prezentację składa się ponad 100 dzieł autorstwa 57 artystów polskich i zagranicznych. Fundacja Santander w swojej galerii, poza stałą ekspozycją kolekcji własnej, co roku organizuje wystawy prywatnych zbiorów najważniejszych światowych kolekcjonerów. Grażyna Kulczyk jest pierwszą osobą z tej części Europy zaproszoną przez Fundację do współpracy. Więcej…

W części artystycznej wystąpił Leszek Możdżer.


Zobacz zdjęcia z Gali:

Fot. AKPA


Wśród osób biorących udział w plebiscycie rozlosowane zostały pendrive’y z limitowanej serii RMF Classic.

Etap nominowania w MocArtach RMF Classic

Katarzyna F. z Białegostoku
Bernadeta B. z Zawiercia
Luiza M. z Lublina
Ewa P. ze Szczecina
Marcin W. z Warszawy
Robert J. z Częstochowy
Ewa Cz. Z Łodzi
Paulina B. z Wrocławia
Katarzyna Z. z Warzymic
Katarzyna Ż. ze Starego Sącza

Etap głosowania w MocArtach RMF Classic

Olga M. z Bydgoszczy
Maria Z. z Krakowa
Dagmara S. z Łodzi
Michał L. z Tych
Halina M. z Bydgoszczy
Jolanta L. z Wolsztyna
Janusz M. z Witanowic
Irena K. ze Słupska
Anna O. z Sosnowca
Robert R. z Ciechocinka

Z laureatami skontaktujemy się drogą mailową. Nagrody zostaną wysłane pocztą do 31 marca 2015 roku.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic