Włodek Pawlik w Bliskich Spotkaniach - POSŁUCHAJ!

Najbardziej zapracowany polski muzyk. Komponuje, uczy, gra. Jazzman w filharmonii, od dawna łączący muzyczne gatunki i muzycznych bohaterów. Od niedzieli w prestiżowym gronie laureatów Grammy Awards 2014. Po kilku latach wrócił do najpiękniejszych polskich kolęd.

Podwarszawska Podkowa Leśna była w tym roku w grudniu bardziej wiosenna niż zimowa. Ale spotkaliśmy się przecież na tydzień przed Wigilią. Na stole, tuż obok fortepianu, leżały nowe płyty Włodka Pawlika z polskimi kolędami. Do domu zjeżdżała muzykująca, gotowa na święta rodzina. Atmosfera w sam raz na prawdziwą opowieść wigilijną…

Było o Grammy. Oczywiście. Album „Night in Calisia" otrzymał wtedy właśnie nominację w kategorii Najlepszy Album Dużego Zespołu Jazzowego. To pierwsza nominacja dla polskiego jazzmana w historii „muzycznych Oscarów”. W nagraniu udział wzięli Włodek Pawlik Trio, znakomity amerykański trębacz Randy Brecker oraz Orkiestra Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Płyta ukazała się rok temu. Muzykę Włodek Pawlik skomponował z okazji 1850-lecia Kalisza. Niedługo później grały ją największe amerykańskie jazzowe rozgłośnie radiowe.

Posłuchaj

Było o fortepianie. Choć Włodek Pawlik grał na wielu instrumentach, fortepian pozostał najważniejszym. Jest jak „mała orkiestra”. Ale w żadnym wypadku nie jest instrumentem łatwym. W podwarszawskim domu artysty stoi fortepian z prawdziwie filmową historią. To wokół niego gromadzą się wszyscy w czasie świąt.

Posłuchaj

Posłuchaj


Było też o kolędach. W grudniu śpiewa je cała Polska. Nawet ta część, która śpiewać nie potrafi. Po 9 latach Włodek Pawlik znów nagrał najpiękniejsze polskie kolędy na fortepian solo. Intymnie, osobiście. Sam sobie stawiając wyzwanie zaprezentowania ich bez słów.

Posłuchaj


Zapraszam Magda Miśka-Jackowska

fot.PAP/Piotr Polak

 • 11:23 Czerwone Gitary Dzień jeden w roku
 • 11:26 Piotr Rubik We wish you a Merry Christmas
 • 11:28 Johnny Cash Little Drummer Boy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 232, niedziela, 10 grudnia 2017
 • 1
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Vangelis
  Łowca androidów
  Love Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic