Polecamy

Wyjątkowa wystawa LIGHTS by Artystyczna Podróż

Warszawa

Prawie 2700 prac zostało tym razem zgłoszonych do konkursu LIGHTS by Artystyczna Podróż.

LIGHTS by Artystyczna Podróż to projekt dla każdego, komu bliska jest fotografia. Aby wziąć w nim udział, nie trzeba być profesjonalnym fotografem – wystarczy smartfon lub tablet, konto na Instagramie i… dobry pomysł na zdjęcie.

Dzięki temu projektowi każdy, kto zgłosił swoją pracę, miał szansę na wystawienie swoich prac na nietypowej wystawie w prestiżowej galerii. 30 prac jest prezentowanych w Warszawie (Mysia 3, od 25 do 26 listopada) oraz w Gdańsku (Sztuka Wyboru, od 5 do 11 grudnia), zaś laureat konkursu pojedzie w artystyczną podróż do miasta świateł – Paryża.

– Mysia 3 i Sztuka Wyboru to dwie niesamowite przestrzenie, w których spotyka się energia artystyczna i codzienność „zwykłych ludzi”. To świetnie współgra z otwartą ideą konkursu LIGHTS by Artystyczna Podróż. Z tego powodu już po raz drugi pokazujemy najlepsze prace właśnie w tych przestrzeniach i jesteśmy pewni, że będzie to dodatkowy argument do obejrzenie wystawy– powiedziała Izabela Szołoch, koordynatorka wystaw ze strony ERGO Hestii.

W jury zasiadają m.in. wyjątkowe postacie polskiej fotografii: Zuza Krajewska i Sonia Szóstak. Pierwsza z nich jest absolwentką gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Publikowała m.in. w Elle, Szumie i KMagu. Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Narodowym w Warszawie, PGS w Sopocie czy BWA Warszawa. Selekcja prac serii Imago realizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu została zaprezentowana na Photo London oraz w licznych magazynach branżowych oraz lifestylowych, m.in. w Vogue Italia, we włoskim, brytyjskim i polskim I-D, włoskim EyesOpen!, niemieckim Lodown, brytyjskim Hunger oraz Collection of Documentaries czy brazylijskim Fort.

Z kolei Sonia Szóstak ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Mieszka i tworzy w Paryżu. Swoje prace prezentowała w wielu magazynach, a także na wystawach, m.in. w Mediolanie (Galeria Carla Sozzani, LEICA 6x7 Gallery), Madrycie (Królewski Ogród Botaniczny), Berlinie (NO WODKA), Gdańsku (Muzeum Narodowe) czy Wrocławiu (Muzeum Współczesne).

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

 • 16:45 Frank Sinatra Have Yourself a Merry Little Christmas
 • 16:54 Barry Manilow Santa Claus Is Coming To Town
 • 17:02 Chris Rea Driving Home for Christmas
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 232, niedziela, 10 grudnia 2017
 • 1
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Vangelis
  Łowca androidów
  Love Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic