Polecamy

Nowy sezon w Operze Wrocławskiej

Wrocław

Opera Wrocławska otwiera nowy sezon artystyczny 2017/2018. Przed nami wiele wydarzeń artystycznych, a wśród nich trzynaście premier operowych, baletowych i familijnych oraz kolejna edycja Festiwalu Oper Współczesnych+ .

Sezon 2017/2018 zainaugurują 21 i 22 września 2017 spektakle opery Borys Godunow Modesta Musorgskiego z udziałem gwiazdy – wybitnego rosyjskiego śpiewaka, Mikhaila Kazakova, solisty jednego z najważniejszych teatrów operowych na świecie jakim jest moskiewski Teatr Bolszoj. Mikhail Kazakov należy do światowej czołówki śpiewaków operowych. Dysponując urzekającej barwy głosem i fenomenalnymi umiejętnościami technicznymi i aktorskimi uchodzi za jednego z najlepszych na świecie odtwórców partii Borysa Godunowa. Tą właśnie rolą zdobył międzynarodową sławę i właśnie jako tytułowy bohater opery Musorgskiego wystąpi przed wrocławską publicznością.

Wśród tytułów proponowanych na ten sezon premier znajdują się propozycje z kręgu opery niemieckiej (Fidelio Ludwiga van Beethovena i Zakaz miłości Richarda Wagnera), włoskiej (I Capuleti e i Montecchi Vincenza Belliniego), ale też polskiej (Krakowiacy i Górale Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego). Spotkamy się w tym roku zarówno z dziełami kanonicznymi, jak i twórczością współczesną a to za sprawą kolejnej odsłony Festiwalu Oper Współczesnych+, który otworzy światowa premiera opery Immanuel Kant autorstwa wybitnego muzyka jazzowego, Leszka Możdżera. W tym roku Festiwal Opery Współczesnej odbędzie się w zmienionej formule, która wyraża się w dodanym do nazwy znaku „+”. Oprócz dzieł operowych na scenie Opery Wrocławskiej zaprezentowana zostanie premiera baletowa złożona z dwóch choreografii ułożonych do dzieł muzyki współczesnej.

Trzecim ważnym kręgiem tematycznym tego sezonu są plany modernizacyjne i inwestycyjne Opery Wrocławskiej. Zrealizowane podczas okresu letniego działania modernizacji sceny prowadzą do unowocześnienia i poprawy funkcjonalności mechanizmu scenicznego. Obecnie Opera przygotowuje się do kolejnych działań w tym zakresie, a także do niezwykle istotnego przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa gmachu Opery oparta na innowacyjnej metodzie finansowania wyrażającej się w partnerstwie publiczno-prywatnym. • 10:38 Julian Nott A Grand Day Out ("Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit)
 • 10:44 Lalo Schifrin El Choclo
 • 10:47 Marco Beltrami First Memory
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 229, niedziela, 19 listopada 2017
 • 1
  Ennio Morricone
  Dawno temu w Ameryce
  Cockey's Theme
 • 2
  Lianne La Havas
  Twój Vincent
  Starry Starry Night
 • 3
  Vangelis
  Łowca androidów
  Love Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic