Polecamy

Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna

Kraków, Willa Decjusza
22 kwietania
25 maja
10 czerwca

Koncerty, spotkania i dyskusje, warsztaty budowy instrumentów, piknik muzyczny – to atrakcje przewidziane w ramach serii koncertowej w krakowskiej Willi Decjusza.

W lutym rozpoczęła się Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna – seria koncertów i spotkań o muzyce, dla starszych i młodszych. Przed nami jeszcze trzy spotkania.

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia 2018 r., zapraszamy na recital wybitnej polskiej pianistki, Ewy Pobłockiej, która wspólnie z młodą, znakomitą skrzypaczką, Marią Sławek, wykona najwybitniejsze dzieła kameralne wiedeńskich kompozytorów. W programie utwory W.A. Mozarta, L. van Beethovena i F. Schuberta. Przed koncertem prelekcja dra Macieja Negreya.

W piątek, 25 maja 2018 r., zapraszamy dzieci wraz z dziadkami lub rodzicami na warsztaty dla dużych i małych: "Budowanie własnych instrumentów muzycznych". Warsztaty poprowadzi pani Karolina Vogt. Skonstruowane instrumenty stworzą "orkiestrę", która, prowadzona przez prowadzącą warsztaty, towarzyszyć będzie recitalowi duetu fortepianowego Zarębski Piano Duo (Piotr Różański / Grzegorz Mania) wykonującego popularne tańce i kompozycje dla dzieci.

W niedzielę, 10 czerwca 2018 r. zapraszamy całe rodziny do miłego spędzenia czasu w parku otaczającym Willę Decjusza i do wysłuchania błyskotliwych opracowań kompozycji klasycznych i popularnych przygotowanych przez trzech młodych akordeonistów tworzących Crazy Accordion Trio, stypendystów Fundacji Pro Musica Bona. Piękna pogoda, cudowne otoczenie, rodzinna atmosfera, koc, lody i świetna muzyka!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Projekt organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów, przy współpracy Stowarzyszenia Willa Decjusza, w ramach programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Miejsce: Willa Decjusza, ul. 28 lipca 1943 roku 17A, 30-233 Kraków

Terminy:
22 kwietnia 2018 r., godz. 12.00 (prelekcja) i 13.00 (koncert)
25 maja 2018 (piątek), godz. 12.00
10 czerwca 2018 (niedziela) – dokładna godzina podana zostanie na stronie Stowarzyszenia

Strona internetowa: www.spmk.com.pl • 22:07 Waldemar Kazanecki Noce i Dnie
 • 22:09 John Williams Sayuri's Theme And End Credits
 • 22:14 Andrzej Zaucha C'est la vie
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 247, niedziela, 15 kwietnia 2018
 • 1
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 2
  Jerzy Matuszkiewicz
  Janosik
  Temat
 • 3
  Vangelis
  Rydwany ognia
  Main Title
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic