Odcinek 10

Blackpool to magia -  Wimbledon i Hollywood w jednym. Dziś odwiedzimy mekkę tancerzy. Dla nich niewielki brytyjski kurort to najważniejsze miejsce na świecie!

Mini słowniczek pojęć użytych w programie:

Blackpool - miasto w Wielkiej Brytanii, w regionie North West England i hrabstwie ceremonialnym Lancashire. Ośrodek przemysłu lotniczego i samochodowego, popularne brytyjskie letnisko (blisko 10 mln odwiedzających rocznie). W czasie II wojny światowej w Blackpool mieszkała Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, polska poetka.

Blackpool Tower - najwyższa budowla w mieście, otwarta w 1894 roku. Wzorowana na wieży Eiffla, mierzy 158 m wysokości. Mieści się w niej m.in. Sala Balowa, Cyrk, Akwarium, Restauracja 1894, Jungle Jims i Jurassic Walk.

The Winter Gardens - duże centrum rozrywki i miejsce konferencji w centrum miasta (znajduje się tam m.in. Opera House, jeden z największym teatrów w Europie).

Pleasure Beach Blackpool - najpopularniejszy angielski park rozrywki (6 mln odwiedzających rocznie), z Pepsi Max Big One, najwyższą (65 m) i najszybszą (119 km/h) kolejką na świecie w latach 1994-1996.

Blackpool Dance Festival - największy Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany od 1920 roku.

Playlista:
  • Michael Buble – Sway
  • Frank Sinatra - Let's Face The Music And Dance
  • Jamie Cullum - I Could Have Danced All Night
  • Milton Ager, Jack Yellen, John Altman - Happy Feet
  • Bill Medley & Jennifer Warnes - (I've Had) The Time Of My Life
  • Oryginalna muzyka towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca w Blackpool
Mapa: