sss

Życie z Klasą

Słuchaj już jutro (od 14:00 do 18:00)
Zaprasza: Alicja Myśliwiec

Odchudzanie z Marią Callas, instaStory z Anną Netrebko. Kim są współczesne diwy operowe? W magazynie Życie z klasą zastanowi się nad tym Alicja Myśliwiec. W cyklu KOBIETY RAKIETY odwiedzi ją sopranistka Marcelina Beucher. W 11 miesięcy zaśpiewała 11 ról. Muzyka nie była jednak oczywistym wyborem.

SAMOCHODY WEB 2.0
Nowe technologie zmieniają historię motoryzacji. Przekonamy się o tym w towarzystwie Anny Burakowskiej z Business Lease.

Pod lupą naszej ekspertki m.in. samochody autonomiczne i mobilność na żądanie.
 
KOBIETY RAKIETY
Mówi się, ze operowa konwencja to najpiękniejsza forma kłamstwa. Dziś w Życiu z klasą zapraszamy was do tego świata od kulis. Na samym szczycie operowego Olimpu nie ma tłoku. Kim jest współczesna diva operowa? Jak łączy klasykę z jazdą na wrotkach? W cyklu KOBIETY RAKIETY odwiedzi nas Marcelina Beucher.


Edukację muzyczną rozpoczęła jako wiolonczelistka w klasie prof. Feliksa Tatarczyka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Pochodzi z muzycznej rodziny, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie swojej matki prof. Marii Czechowskiej-Królickiej. W 2012 roku, w ramach programu Erasmus studiowała w Rydze w klasie prof. Lilij Greidāne. Aktualnie jest na studiach doktoranckich. W roku 2013 debiutowała rola Violetty Valery (Traviata Verdi) w Operze Baltyckiej w Gdańsku pod dyrekcją Yurkevycha oraz reżyserii Katarzyny Sofulak oraz otrzymała za nią nagrodę im. Jana Kiepury w kategorii "Najlepszy Debiut Śpiewaczki". Koncertowała m.in. w Polsce, Indonezji, Rosji, Rumunii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Francji oraz na Litwie, Łotwie. W skład jej ról wchodzą: Micaela (G. Bizet-Carmen), Pierwsza Dama (Czarodziejski Flet), Donna Anna (Don Giovanni- W. A. Mozart), Saffi (J. Strauss-Baron Cygański), Marica (I. Kalman-Hrabina Marica), Mimi (Cyganeria-G. Puccini), Olimpia, Antonia, Giulietta, Stella, Antonia (Opowieści Hoffmana- J. Offenbach), Sophie (J. Massenet-Werther), Armide (J. B. Lilly), Donna Elvira (W. A. Mozart- Don Giovanni), Zemfira (S. Rahmaninov-Aleko), Lucilla (G. Rossini-Jedwabna Drabinka), Alessandro (Aleksandro i Tolomeo- D. Scarlatti) oraz wiele dzieł muzyki oratoryjno-kantatowej m.in. Te Deum –A. Bruckner, Requiem-W. A. Mozart, Pasja Mateuszowa-J. S. Bach.
 
 
ŻYCIE Z KLASĄ W SIECI
 
W życiu z klasą prześledzimy Instagram ANNY NETREBKO.


Jako dziecko uważała operę za najnudniejszą formę sceniczną. Dopiero kontakt z filmowymi wersjami dzieł operowych przekonał ją na tyle, że zaczęła studiować w petersburskim konserwatorium.
 
Dowiemy się też, co zrobiła Maria Callas, aby wkraść się w łaski Coco Chanel.  I być wymienianą jednym tchem z Audrey Hepburn, Sophią Loren, Marilyn Monroe.
 
 
ŻYCIE Z KLASĄ ZA OCEANEM
 
Świat mody patrzy teraz i w nadchodzących tygodniach na cztery miasta: Nowy Jork, Mediolan, Paryż i Londyn, bo tradycyjnie od Nowego Jorku rozpoczął się cykl pokazów w ramach Fashion Week. Nie będziemy mówili dziś o obowiązujących trendach, lecz o tym jak bardzo projektanci szukają nowych pomysłów, żeby zaskoczyć w czasie swojego show. Lidia Krawczuk opowie zza Oceanu o jednym z pokazów, podczas którego gwiazdą była …policjantka.

Możecie zajrzeć na jej Instagram: http://www.instagram.com/sammysep

DO usłyszenia już dziś po 14:00.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2017 RMF Classic