Wakacyjna Muzyka spod igły

Wakacyjne spotkania z Muzyką spod igły - program sierpniowych spotkań poświęcamy polskim wykonawcom, których zremasterowane płyty ukazały się w Polskich Nagraniach.

Tę wakacyjną turę, od połowy lipca po trzecią część sierpnia wypełnią płyty nowe, takie, które przeczą powszechnemu poglądowi, że „nowe winyle są do niczego”.

Te, wybrane przeze mnie mają  jeden wspólny mianownik – idealne na wakacje i..nieoczywiste
Zaczynamy w sobotę 13 lipca  mocnym akcentem.Maciej Maleńczuk skończył nagrywać ten materiał na cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego – to symboliczne, ale prawdziwe, tak, jak cała płyta.
https://www.youtube.com/watch?v=lM5e5QK
Tydzień później – 20 lipca płyta, która jest dla mnie wydarzeniem – doskonale zrealizowana, świetnie wytłoczona a przede wszystkim pełna muzyki.  Jej twórczynią jest młoda, polska kompozytorka i pianistka Hania Rani.Hanna Raniszewska, bo tak nazywa się Hania Rani jest w grupie muzyków, którymi opiekuje się  brytyjski  muzyk jazzowy Mathew Halsall, który jest także właścicielem wydawnictwa Gondwana Records – które płytę Esja wydało.
Esja, to łańcuch górski w Islandii – jak to trafnie wybrany tytuł mogą Państwo usłyszeć w programie. Bardzo tę płytę Państwu rekomenduje (dostępna na specjalnych, dla Państwa zasadach w gandalf.com.pl) – tutaj fragment:Przełom lipca (program 27 lipca) i początek sierpnia (sobota – 3 sierpnia) to kolejna, wyjątkowa  prezentacja – trzypłytowy album z gatunku piosenki autorskiej, włoskiego kompozytora i piosenkarza – Paolo Conte.

Tytuł tego świetnego albumu – 50 lat Azzurro powie Państwu wszystko, jeśli tylko zechcecie obejrzeć ten oto filmik:Zainteresowani ? I słusznie. Proszę więc szukać płyt prezentowanych w wakacyjnej „igle”
ciąg dalszy nastąpi...

Wojtek Padjas

 

 • 13:27 Goran Bregović Underground Tango
 • 13:32 Max Steiner 'Tara Theme cz.1
 • 13:38 Bill Conti Falcon Crest
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic