Stacja lato – wakacyjna zabawa kolejowa w RMF Classic

Słuchaj już dzisiaj od 11:00

„Pociąg do Darjeeling”, „Express polarny”, „Uciekający pociąg”, „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, „Dziewczyna z pociągu”… Pociąg do pociągów filmowcy mają duży – mieli go zresztą już na samym początku historii kina. Pierwszy w historii X muzy film to trwający niecałą minutę niemy dokument braci Lumiere „Wjazd pociągu na stację La Ciotat”. Był rok 1896, obecni na pierwszym kinowym pokazie ludzie na widok jadącego na nich wprost parowozu krzyczeli i uciekali w panice. Napisano potem, że ten pierwszy sfilmowany przez braci Lumiere pociąg to "mit założycielski kina"…

Rozmaite kolejowe i kolejarskie ciekawostki, a przede wszystkim filmy, w których grają parowozy, lokomotywy, pasażerskie i towarowe składy, sceny nakręcone w przedziałach, na kolejowych dworcach czy mostach – to bohaterowie programu „Stacja lato”.

Mamy także konkurs wokół filmów z kolejowymi wątkami. W każdej odsłonie konkursu (od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 -14:30) Prowadzący będzie opowiadał o wybranym przez niego „kolejowym filmie”. Przedmiotem zagadki może być tytuł bądź wybrany element omawianego filmu. Każdorazowo Prowadzący wyraźnie sformułuje pytanie obowiązkowe danej edycji konkursu oraz wyznaczy pytanie dodatkowe, tzw. pytanie otwarte.

Aby dostać się do Finału, należy poprawnie udzielić odpowiedzi na pytanie obowiązkowe oraz możliwie najciekawiej udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte. Odpowiedzi należy wpisywać poniżej. Na tej podstawie Prowadzący każdorazowo dokona wyboru Zwycięzcy danej edycji konkursu.

W telefonicznym Finale na antenie o godz.14:30 PROWADZĄCY przyzna ZWYCIĘZCY nagrodę główną w postaci „kolejowego” albumu oraz gadżetów RMF Classic.

PROWADZĄCY może dodatkowo, według własnego uznania, przyznać nagrody dodatkowe w postaci drobnych upominków, płyt lub książek.    
Zapraszamy do zabawy!

Maksymalnie 1000 znaków.

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic