RMF Classic jeszcze bliżej swoich słuchaczy w domu, w biurze, w korku…

W jesiennej ramówce RMF Classic pojawią się zmiany, które jeszcze bardziej dopasują program do stylu i sposobu życia słuchaczy.

„Mamy świadomość, że rytm życia wielkiego miasta narzuca coraz bardziej czas i miejsce słuchania radia, a nasi słuchacze to prawie wyłącznie mieszkańcy największych miast w Polsce” – mówi Paweł Pawlik Dyrektor Programowy RMF Classic i dodaje – „Dlatego zmieniamy pory nadawania niektórych programów tak, aby naszym słuchaczom umykało jak najmniej z wyjątkowej oferty muzycznej i programowej, którą dla nich przygotowaliśmy.”

Od września stacja rozpoczynać będzie „Śniadanie Mistrzów” wcześniej o kwadrans. Poranne pasmo potrwa zatem od 6:45 do 10:00, a jednym z jego stałych elementów – w środy i czwartki – będzie „Piosenka z prawdziwego zdarzenia” autorstwa Artura Andrusa. To kontynuacja projektu, który pilotażowo wystartował jeszcze wiosną, ale zdążył zdobyć ogromną popularność. „Piosenka z prawdziwego zdarzenia” powstaje na podstawie zabawnego newsa, a nagrywana jest w studiu RMF Classic w ciągu 24 godzin i po tym czasie ma swoją premierę. Dotychczas piosenki te wykonywali między innymi Joanna Kołaczkowska, Zbigniew Zamachowski, Czesław Mozil czy Tomasz Organek.
Inny program autorstwa Artura Andrusa – czyli sobotnie „Niedomówienia” - w jesiennej ramówce zmienia dzień i porę nadawania. Rozmowy z ludźmi estrady, sceny i kabaretu pojawią się w RMF Classic w każdą niedzielę o 10:00. Tym samym „Bliskie Spotkania” – wywiady autorstwa dziennikarzy stacji będzie można usłyszeć w soboty o 17:00.

Z myślą o tych, którzy na co dzień pracują przy muzyce z RMF Classic – zarówno w biurach jak i w domu - w ramówce stacji przed południem pojawi się nowe pasmo pod hasłem „Cześć pracy!”.
Inną nowością w programie jest „RMF Classic? Naturalnie!” - specjalne pasmo poświęcone tematom, którymi coraz częściej żyje cały świat – ochronie klimatu, przyrody i zdrowemu stylowi życia.
Bardzo ważną zmianą w ciągu tygodnia jest także przesunięcie startu popołudniowych programów tematycznych z godziny 14:00 na 13:00. Zatem po ich zakończeniu o godzinie 17:00, w porze wielkomiejskiego drive time,  w RMF Classic pojawi się specjalny muzyczny program dedykowany kierowcom tkwiącym w korkach. Specjalnie dobrana muzyka ma sprawić, że popołudniowe powroty do domu po pracy staną się mniej stresujące.
Zmienią też nieco charakter wieczory muzyczne po godzinie 18:00, szczególnie we wtorki i czwartki. W te dni słuchacze posłuchają nowości i propozycji do Listy Przebojów Muzyki Filmowej, której notowanie główne wraca po wakacjach na swoje stałe miejsce, czyli w niedzielę od godziny 18:00.

 


 

 • 22:09 Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert fortepianowy nr 17 G-dur (3)
 • 22:16 Georges Bizet Carmen (III Entract'e)
 • 22:24 John Williams E.T. - End Credits
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic