Państwa. Miasta. Rzeki

Słuchaj już jutro od 11:00

Wielu z nas zna tę grę z dzieciństwa. Jest prosta, ale wymaga wiedzy i refleksu. Chodzi oczywiście o popularną zabawę „Państwa. Miasta. Rzeki”. Postanowiliśmy stworzyć dla Was jej radiową wersję, bo w wakacje można przy tej okazji dowiedzieć się czegoś o Polsce i świecie, o ciekawych miejscach, atrakcjach turystycznych i o ludziach. Można też u nas wygrać wspaniałe albumy przyrodnicze i – uwaga - elektroniczną grę w „Państwa. Miasta. Rzeki”, którą można zabrać ze sobą na wakacje i zagrać w nią z całą rodziną. Mamy też nadzieję, że gra będzie inspiracją do zaplanowania podróży lub nawet wypraw w poznane dzięki niej miejsca.

Jak się bawimy?

Codziennie od poniedziałku do piątku, tuż po 11:00 prowadzący program skorzysta z naszej „maszyny losującej” i ustali kategorię poszukiwanego miejsca (mamy do wyboru kilkanaście kategorii) oraz pierwszą literę jego nazwy.

Następnie, przy pomocy serii podpowiedzi postara się naprowadzać uczestników na jego trop.
Podpowiedzi mogą pochodzić z różnych dziedzin – takich jak literatura, film czy sztuka.
Zadaniem uczestnika jest podanie nazwy, wpisanie jej w odpowiednią formatkę poniżej i dodatkowo – to ważne! – opisanie (również w formatce poniżej) swojego ulubionego państwa, miasta, rzeki lub innego ciekawego miejsca, godnego polecenia słuchaczom.

Spośród tych, którzy w danym dniu prawidłowo odgadli poszukiwaną nazwę i napisali najciekawszą – zdaniem prowadzącego – rekomendację, prowadzący wybierze zwycięzcę i przyzna mu nagrodę dnia w postaci albumu i zestawu upominków lub elektronicznej gry „Państwa. Miasta. Rzeki” i upominków lub wszystkich tych rzeczy w jednym zestawie.

Maksymalnie 1500 znaków.