Kino i śpiew

Słuchaj już dzisiaj od 10:00

Dziewięćdziesiąt pięć lat temu w pierwszym dźwiękowym filmie „Śpiewak jazzbandu” (1927) zabrzmiała - pierwsza filmowa piosenka. ‘Dirty Hands, Dirty Face’ - zaśpiewał Al Jolson, po czym wypowiedział pierwsze w historii „talkies” - czyli „mówionych filmów” - słowa.

„Chwileczkę, chwileczkę, jeszcze niczego nie słyszeliście...” - mówił śpiewak jazzbandu, który najpierw właśnie… zaśpiewał.
O tym, że pierwsza była piosenka, o pamiętnych songach z filmowych soundtracków, o piosenkach, które tworzyły i tworzą historię kina… O tym wszystkim będziemy opowiadać w konkursie  - Kino i śpiew!  
 
W każdej odsłonie konkursu (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -12:30) Prowadzący będzie opowiadał o wybranej przez niego filmowej piosence. Przedmiotem zagadki może być zarówno tytuł utworu, jak i wykonawca czy okoliczności powstania.

Każdorazowo Prowadzący wyraźnie sformułuje pytanie obowiązkowe danej edycji konkursu oraz wyznaczy pytanie dodatkowe, tzw. pytanie otwarte.

Aby dostać się do Finału, należy poprawnie udzielić odpowiedzi na pytanie obowiązkowe oraz możliwie najciekawiej udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte. Odpowiedzi należy wpisywać poniżej.
Na tej podstawie Prowadzący każdorazowo dokona wyboru Zwycięzcy danej edycji konkursu.

W telefonicznym Finale na antenie o godz.12:30 PROWADZĄCY przyzna ZWYCIĘZCY nagrodę główną w postaci zestawu płyt z muzyką filmową oraz DARMOWEGO vouchera o długiej dacie ważności umożliwiającego dostęp i słuchanie RMF Classic+ przez rok.

PROWADZĄCY może dodatkowo, według własnego uznania, przyznać nagrody dodatkowe w postaci drobnych upominków, płyt lub książek.    
Zapraszamy do zabawy!
 

Maksymalnie 1000 znaków.

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic