ON AIR
od 13:00 Café Classic zaprasza: Marta Kubala

Gwiazdozbiór RMF Classic

Słuchaj już w poniedziałek od 10:00

Jak to w Nowym Roku z nadzieją patrzymy w gwiazdy. Jak zawsze patrzymy też na nie z podziwem, pamiętając o tym, że nawet jeśli nie możemy ich sięgnąć, to możemy się dzięki nim… orientować - w różnych dziedzinach naszego życia.

Pamiętamy też o 550. urodzinach Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, który był tak naprawdę wszechstronnie wykształconym renesansowym polihistorem – prawnikiem, lekarzem, duchownym, dyplomatą, matematykiem, fizykiem, ekonomistą, wojskowym strategiem, kartografem, filologiem, filozofem. Ba, był też wynalazcą… kanapki - kromki chleba posmarowanej masłem!

W tym programie pod kierunkiem Mikołaja Kopernika będziemy patrzeć na gwiazdy z różnych konstelacji - „Gwiazdozbiór RMF Classic” to konkurs wokół „największych gwiazd” czyli mistrzyń i mistrzów w rozmaitych dziedzinach. 

W każdej odsłonie konkursu (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -12:30) Prowadzący będzie opowiadał o wybranej przez niego „gwieździe” i jej dokonaniach. Każdorazowo Prowadzący wyraźnie sformułuje pytanie obowiązkowe danej edycji konkursu oraz wyznaczy pytanie dodatkowe, tzw. pytanie otwarte.

Aby dostać się do Finału, należy poprawnie udzielić odpowiedzi na pytanie obowiązkowe oraz możliwie najciekawiej udzielić odpowiedzi na pytanie otwarte. Odpowiedzi należy wpisywać poniżej. Na tej podstawie Prowadzący każdorazowo dokona wyboru Zwycięzcy danej edycji konkursu.

W telefonicznym Finale na antenie o godz.12:30 PROWADZĄCY przyzna ZWYCIĘZCY nagrodę główną w postaci wspaniałych biografii gwiazd oraz gadżetów RMF Classic. PROWADZĄCY może dodatkowo, według własnego uznania, przyznać nagrody dodatkowe w postaci drobnych upominków, płyt lub książek. Zapraszamy do zabawy!

Maksymalnie 1000 znaków.

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic