Foto Story

Słuchaj już w sobotę (od 13:00 do 16:00)

Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie mawiał Ansel Adams – amerykański fotograf i pianista. A za dobrymi fotografiami kryją się często świetne historie. I o tym co w kadrze i poza kadrem w sobotnim Foto Story będziemy rozmawiać. Gośćmi programu będą mistrzowie kadrowania. Wspólnie naświetlimy fotografie, zdjęcia i ujęcia filmowe.

Poznamy ludzi, którzy mają to coś w oku.
Będą też foto fakty - wystawy, plenery, plany, premiery i wydawnictwa.

Ula Urzędowska - zapraszam od 13:00

A w kadrze najbliższego programu:

Zbliża się Święto Niemego Kina w Warszawie. Pierwszy seans już 19 kwietnia a bohaterką wieczoru i całego wydarzenia będzie Pola Negri. W Foto Story RMF Classic przyjrzymy się pracy dawnych filmowców czyli kino nieme od kuchni. Zajrzymy w piękne oczy Poli Negri i porozmawiamy o jej fenomenie, zachciankach na planie i o tym jak poradziła sobie w czasach kina z dźwiękiem.


Fotografia da się lubić! I to bardzo. O wielkiej akcji "lajkowania" zdjęć opowie Dyrektor Narodowego Archiwum Cyfrowego Marianna Otmianowska. 100 na 100 czyli wybieramy 100 zdjęć na 100 lat niepodległości. Zdjęcia z największą ilością "lajków" znajdą się w specjalnym albumie. Głosowanie, lajkowanie trwa:
np Kategoria Życie codzienne: https://www.facebook.com/narodowe.archiwum.cyfrowe/posts/10155626547304032
czy
Kategoria Krajobraz: https://www.facebook.com/narodowe.archiwum.cyfrowe/posts/10155637261179032


f/ 5.6 - wystawa zdjęć Bogdana Dziworskiego, wybitnego filmowca, mistrza fotografii ulicznej. Ten niezwykły obraz polskiego społeczeństwa lat 60, 70, 80 i 90  w Muzeum Kinematografii w Łodzi  do 6 maja.


"Wczoraj i dziś, czyli dwa spojrzenia na Polskę". Takim tematem rozpocznie się 9 edycja spotkań cyklu Wszyscy jesteśmy fotografami. Bohaterami wieczoru będą Tadeusz Rolke i Chris Niedenthal. A gościem magazynu Foto Story RMF Classic będzie Tadeusz Rolke. Spojrzymy nie tylko na Polskę...


Jazzowa Liga Mistrzów! Maciej Szczęsny w Foto Story RMF Classic!


Opole jak z pocztówki ! O swojej kolekcji opowie Jakub Przebindowski aktor, autor sztuk teatralnych reżyser, autor książki "Miasto O. Pocztówkowy alfabet Opola".

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Copyright © 2018 RMF Classic