Artur Andrus i Michał Rusinek z wakacyjnymi audycjami w RMF Classic

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michała Rusinka.

Już od 1 lipca słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursie „Wioska olimpijska” (dni powszednie 11-15.30), w którym oprócz zadań konkursowych i atrakcyjnych nagród, m.in. okolicznościowych medali RMF Classic, znajdzie się także wiele ciekawostek związanych z Igrzyskami, m.in. o najwybitniejszych polskich sportsmenkach, hymnach narodowych, sporcie w filmie czy olimpijskich maskotkach. Nie zabraknie też wieści z Niemiec, gdzie kończyć się będą Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

W letniej ramówce znajdą się także znane i lubiane przez słuchaczy pasma, takie jak „Wakacyjne  śniadanie mistrzów”, „Mapa lata”, czy weekendowe „Wakacyjny Atlas Polski”, „Czas relaksu”, „Zielona Niedziela” i „Głosy bez granic”.

Wśród nowości będą wakacyjna powieść w odcinkach „Paragony miłości” Artura Andrusa, którą autor przeczyta wraz z dziennikarzami RMF Classic oraz felietony „Od Ameryki do Wytrzyszczki” literaturoznawcy Michała Rusinka, który opowie o nietypowych nazwach polskich miast i miejscowości.

W każdy poniedziałek o książkach, w których istotną rolę odgrywają zwierzęta, opowiedzą  Szymon Kloska i Tomasz Pindel w letniej odsłonie „Piątki z literatury” pod hasłem „Zooksiążki”, zaś w soboty książki „Do czytania na hamaku” polecać będzie Łukasz Wojtusik. W sobotnie wieczory pojawi się natomiast wakacyjny program „Muzyczna Riwiera RMF Classic”, w którym prezentowana będzie dobrana specjalnie na tę porę relaksacyjna muzyka filmowa.

Słuchacze będą mieli też okazję poznać najważniejsze letnie wydarzenia i festiwale muzyczne, filmowe i teatralne, do wygrania będą też bilety i zaproszenia.

Każdego wieczoru, przez całe wakacje, będzie także można usłyszeć „Prognozę astronomiczną”, czyli zapowiedzi tego co można zaobserwować na nocnym niebie. To cykl tradycyjnie już przygotowywany we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic