Ale kosmos! Wakacje nie z tej ziemi w RMF Classic!

Słuchaj już w poniedziałek (od 11:00 do 15:00)
Zaprasza: Dariusz Stańczuk

Oprócz 15-lecia powstania RMF Classic w tym roku, w dodatku w wakacje, przypada także inna ważna rocznica – dokładnie 29 lipca amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej – NASA kończy 60 lat. Ponieważ lubimy obchodzić jubileusze to w obchody narodzin NASA włączamy się z radością i zapałem.

Tym bardziej, że - nieco przewrotnie rzecz ujmując - gdyby nie NASA nie powstałoby tak wiele pięknych filmów o kosmosie – jak choćby „Apollo 13”, „Kosmiczni kowboje”, „Grawitacja” „Marsjanin” czy „Interstellar”.

Jakby tego było mało, tego lata czeka nas wiele spektakularnych kosmicznych wydarzeń – np. 27 lipca obserwować będziemy najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca widoczne także w Polsce.
Postanowiliśmy zatem przybliżyć Wam kosmos i zapraszamy do zabawy, podczas której będziemy kompletować zawartość międzygalaktycznej kapsuły, która mogłaby ponieść na krańce Wszechświata informacje o Ziemi – w tym w szczególności o Polsce.

Codziennie zapytamy Was o jedną, jedyną rzecz z wybranej przez nas dziedziny, którą moglibyśmy się pochwalić przed inną cywilizacją gdzieś daleko za Drogą Mleczną.

Waszym zadaniem jest dokonanie wyboru i podanie oryginalnego uzasadnienia. Na autorkę/autora najciekawszego pomysłu i uzasadnienia codziennie czekać będzie „kosmiczna” nagroda w postaci przepięknego albumu o kosmosie lub innego arcyciekawego astronomicznego wydawnictwa, a raz w tygodniu będziemy mieć niezwykłą niespodziankę w postaci profesjonalnego teleskopu do obserwacji planet i gwiazd.

Wśród nagród kosmiczne albumy ;)

oraz Luneta National Geographic


 • 13:12 Kompozytor nieznany Folias criollas
 • 13:15 Daniel Hope, Johann Peter Salomon Romance for Violin and Strings in D major
 • 13:23 Jerzy Matuszkiewicz Poszukiwany, poszukiwana
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic