„5-ty element” – wielki, wakacyjny konkurs filmowy w RMF Classic

Słuchaj już jutro (od 11:00 do 15:00)
Zaprasza: Małgorzata Bugaj

Tego lata przygotowaliśmy dla Was specjalny filmowy konkurs, który trwać będzie przez całe wakacje.

W każdej odsłonie zabawy Waszym zadaniem będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych przez nas artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki czy sportu, ludzi, których też często słyszycie w RMF Classic. To wspaniałe grono naszych – i Waszych – Przyjaciół.

Tuż przed wakacjami przygotowaliśmy specjalną ankietę, która została rozesłana do wspomnianych wyżej 100 osób - aktorów, reżyserów, naukowców, sportowców oraz znanych postaci ze świata kultury i show- businessu.
Ich zadaniem było wytypowanie 5-ciu najciekawszych filmów w wybranej kategorii - np. pięciu filmów o morzu, pięciu filmów z muzyką tego samego kompozytora lub pięciu filmów, których akcja rozgrywa się w Paryżu, Warszawie czy na Dzikim Zachodzie.
Powstał w ten sposób wyjątkowy ranking 45 kategorii, wokół którego przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku  (11:00-15:00), toczy się zabawa, a jej tematem są nie tylko same filmy, ale także pochodząca z nich muzyka.
I tu ważna uwaga – do stworzenia ostatecznej wersji tego rankingu zapraszamy także Was – naszych słuchaczy. Szczegóły podajemy poniżej.

Teraz jednak zasady samego konkursu, czyli rodzaj konkursowego regulaminu.
Każdego dnia typujemy wspólnie zestaw pięciu najciekawszych tytułów filmów, które łączy wspólny mianownik. To mogą być np. filmy sensacyjne, kryminały, filmy muzyczne bądź filmy, których akcja rozrywa się w podobnej scenerii – np. w Warszawie czy w Paryżu.
Wybór kategorii na dany dzień jest znany już wcześniej, co daje Wam szansę zgłoszenia własnych propozycji przed edycją zabawy danego dnia.
Np. jeśli w poniedziałek będziemy typować 5 filmów o Afryce, to już w niedzielę znajdziecie tę informacje na naszej stronie oraz w programie i dzięki temu możecie w specjalnej formatce zgłaszać tylko jedną swoją propozycję.  Musicie też odpowiednio ten wybór uzasadnić. Z najciekawszych sugestii skorzystamy. W trakcie konkursu formatka propozycji nie jest aktywna gdyż zamykamy wtedy układ rankingu na dany dzień.

A teraz już o tym, co dzieje się na antenie od godziny 11:00 do 15:00.
Prowadzący zna już układ wszystkich pięciu elementów układanki. Ranking jest sumą głosów oddanych w ankiecie oraz sumą głosów słuchaczy, którzy zgłosili dany tytuł na naszej stronie.
Zabawę zaczynamy od stopniowego ujawniania pierwszych czterech tytułów. Prowadzący przytacza ciekawostki, które są z nimi związane.
Tytuł piąty pozostaje zagadką, ale prowadzący naprowadza słuchaczy na trop odpowiednimi podpowiedziami.
Konkursowe zadanie polega na odgadnięciu piątego tytułu/elementu i wpisaniu go do konkursowej formatki oraz – to ważne! – wykonaniu zadania. Jest nim krótka odpowiedź na dodatkowe pytanie otwarte. Trzeba to zrobić jak najciekawiej i jak najbardziej atrakcyjnie bo jest ona oceniana przez prowadzącego. Zwycięzcą edycji zostaje osoba, która – po pierwsze – prawidłowo odgadła tytuł piątego elementu układanki oraz – po drugie – w ocenie prowadzącego najciekawiej udzieliła odpowiedzi na pytanie dodatkowe.
Prowadzący telefonuje do zwycięzcy i rozmawia z nim na antenie oraz przyznaje nagrodę niespodziankę. Każdorazowo nagroda składa się z pięciu elementów.
Na zakończenie prowadzący informuje jaka kategoria będzie przedmiotem zabawy w kolejnej edycji i odblokowuje formatkę zgłoszeniową dla słuchaczy.

 


 

 • 19:02 James Horner Portrait
 • 19:07 The Cinematic Orchestra Arrival of the Birds
 • 19:17 Ennio Morricone Farewell to Chyenne
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic