Wielki powrót Indiany Jonesa!
W kultowej roli… niezastąpiony Harrison Ford!

Znany i lubiany na całym świecie archeolog, doktor Henry Walton Jones Jr. (dla przyjaciół - Indy) znów zawita na wielkim ekranie! „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, tym razem w reżyserii Jamesa Mangolda, to piąta część serii filmów przygodowych z Harrisonem Fordem w roli głównej. Premiera już 30 czerwca. Tylko w kinach!

Wielki powrót Indiany Jonesa!<br>W kultowej roli… niezastąpiony Harrison Ford!

Fedora, bicz, skórzana kurtka i rewolwer to atrybuty Indiany Jonesa, które sprawiły, że stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów filmowych wszech czasów! Od pierwszej produkcji z jego udziałem minęły 42 lata i 7 Oscarów, a fani wciąż z wypiekami na twarzy wyczekują kolejnych części. Wszystko to za sprawą niezastąpionego Harrisona Forda, który swą fenomenalną grą aktorską wykreował tę, wymyśloną przez George’a Lucasa, postać.

Figura Indiany Jonesa, przyjęła się w popkulturze na tyle, że powstały z jej udziałem także: serial edukacyjny dla dzieci, filmy o młodości ikonicznego bohatera, liczne książki o jego przygodach oraz gry. I mimo, że Harrison Ford w tych dodatkowych projektach pojawiał się sporadycznie, to właśnie jemu kultowa postać zawdzięcza powszechną sympatię i sławę.

Najnowszy „Indiana Jones i Artefakt Przeznaczenia” to kolejny z serii kinowych filmów o niezwyciężonym archeologu. Poza znakomitym aktorstwem, do jej popularności przyczyniły się także niezmiennie zaskakująca, interesująca fabuła, niespodziewane zwroty akcji, efekty specjalne i przezabawne dialogi, o muzyce Johna Williamsa nie wspominając. Poprzednie, wyreżyserowane przez Stevena Spielberga, części ukazały się kolejno w: 1981 („Indiana Jones i Arka Przymierza”), 1984 („Indiana Jones i Świątynia Zagłady”), 1989 („Indiana Jones i Ostatnia Krucjata”) oraz 2008 roku („Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki”).

„Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” w kinach od 30 czerwca!

 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic