Polecamy

Rzemiosło wraca do łask. 3 pomysły na modny biznes usługowy

W ostatnich latach rzemieślnicze usługi i produkty przeżywają nową młodość. Przez ostatnie dekady zapomniane i zepchnięte na margines przez masową produkcję sklepy i punkty usługowe dzisiaj przeżywają renesans. Niewielkie piekarnie, bary z kraftowym piwem, punkty szewskie – wszystkie one przyciągają rzeszę zafascynowanych pracą ludzkich rąk fanów rzemiosła. Na tym trendzie zyskują drobni przedsiębiorcy, których praca znów zaczyna być doceniana. Na rynku jest jeszcze sporo miejsca dla nowych biznesmenów. Oto 3 pomysły na to, by stworzyć własną firmę.

Drugie życie butów

To miejsce, do którego regularnie chadzali nasi dziadkowie i rodzice. Tutaj nawet najbardziej zniszczone trzewiki dostawały drugie życie, a ułamane obcasy w mgnieniu oka zmieniały się w nowe, eleganckie słupki. Szewc, bo o nim mowa, to jeden z zawodów, które jeszcze niedawno były na wyginięciu. Opętani potrzebą kupowania i uzbrojeni w więcej pieniędzy i całą masę towarów w sklepach porzuciliśmy wizyty w takich zakładach. Nie chcieliśmy już dawać drugiego życia znoszonym trzewikom, a raczej co sezon nabywaliśmy nowe w modnej sieciówce.

Jednak coś się zmieniło. Kryzys klimatyczny i zmiany, które zachodzą na świecie w związku z nadmiarem śmieci, sprawiają, że zaczynamy rozsądniej podchodzić do nabywania dóbr. Wraca trend na naprawianie, a wraz z nim wracają zakłady szewskie. Wszyscy pasjonaci sztuki obuwniczej znajdą w nich pracę idealną dla siebie. Wystarczy dobry kurs, praktyka, miłość do butów i lokal użytkowy w Warszawie lub innym dużym mieście – takim, w którym panuje moda na recykling.

Ciepłe bułeczki

Kto nie lubi świeżego, ciepłego chleba lub doskonałych, puszystych bułek na śniadanie? Nie ma chyba osoby, która nie doceni wysokiej jakości pieczywa. Szczególnie teraz, gdy do łask wraca trend na małe, osiedlowe piekarnie, wiejskie przepisy i naturalne chleby na zakwasie. To idealny moment na inwestycję w taki biznes, który doskonale zda egzamin szczególnie na nowych, modnych osiedlach, które zamieszkują świadomi ekologiczne, nowocześni ludzie. Coraz bardziej cenimy naturalne wyroby, których ceny potrafią być naprawdę wysokie. W Warszawie i nie tylko takich miejsc jest cała masa. Na przykład osiedle 19. Dzielnica na warszawskiej Woli.

Świeże i zdrowe

Świeże owoce i warzywa to coś, co marzy nam się nie tylko latem, ale także w mniej słonecznych porach roku. Każde osiedle zasługuje na swój warzywniak! Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy w ostatnich latach zainwestowali w taki biznes. W obliczu mody na zdrowe diety, wegańskie jadłospisy i ekologiczne potrawy to właśnie sklepy owocowo-warzywne przeżywają prawdziwy renesans. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, co znaczy jeść zdrowo i chcą tę świadomość przekładać na realne działanie. Żeby mogli to zrobić, potrzebują doskonałej jakości produktów. I to jest nisza, którą może wypełnić prężny przedsiębiorca.

 • 05:00 Francisco Tarrega Recuerdos de la Alhambra
 • 05:04 Valentina Lisitsa Warsaw Concerto
 • 05:12 Mela Koteluk W naszym domu nie ma drzwi
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 307, Sunday, 16 February 2020
 • 1
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic