ON AIR
od 17:00 Bliskie Spotkania - POSŁUCHAJ! zaprasza: Urszula Urzędowska

Poczuj energię tej zimy i odetchnij Gdyni!

Co można robić zimą w Gdyni? Co warto zwiedzić poza sezonem nad morzem? Jakie atrakcje oferuje zimowa Gdynia? Co ciekawego można tu zobaczyć? To jedne z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych w nawiązaniu do planowanych zimowych wyjazdów nad Bałtyk. Odpowiedzią na nie jest wyjątkowa oferta miasta Gdyni pod nazwą „Odetchnij w Gdyni”, która skierowana jest do turystów, oczekujących od zimowych wyjazdów nie tylko niesamowitych wrażeń, ale i ucieczki od codzienności do miasta, w którym żyją szczęśliwi ludzie i oddycha się w nim zdrowym, świeżym i dobroczynnym powietrzem.

Poczuj energię tej zimy i odetchnij Gdyni!
fot. K. Stańczak

Wypoczynek nad morzem najczęściej kojarzy się nam z  sezonem letnim, a wielu z nas nie wie, jak atrakcyjny może on być tam również zimą! Gdynia, jako miejsce zimowych podróży jest może nieoczywistą, ale niezwykle ciekawą propozycją, o czym warto się przekonać na własnej skórze.

Słyszysz - Gdynia, widzisz - morze, czujesz - świeże powietrze. Tu się oddycha, odpoczywa, ale również wspaniale spędza czas. Największa w Polsce scena musicalowa, unikatowy szlak architektury modernistycznej, klimatyczne restauracje, ciekawe muzea – w Gdyni każdy znajdzie coś dla siebie.

 Pomysł na zimowy wyjazd? Odetchnij w Gdyni!

Dla turystów, korzystających z zimowej oferty „Odetchnij w Gdyni”, przygotowano trzy dedykowane pakiety turystyczne: kulturalny, aktywny i rodzinny, które można dowolnie ze sobą łączyć.

Osoby lubiące poznawać historię miejsc, w których odpoczywają, są ciekawe nowych doświadczeń
i nietypowych muzealnych instalacji, mogą wybrać pakiet kulturalny w którego ramach znajdują się ciekawe oferty gdyńskich muzeów.
 
W Gdyni – zwłaszcza zimą – warto także korzystać z aktywności na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że sportowe umiejętności można bezpłatnie doskonalić pod opieką profesjonalnych instruktorów. Wystarczy skorzystać z pakietu aktywnego. Do wyboru jest morsowanie w morzu pod okiem opiekuna ze stowarzyszenia „Morsy Gdyńskie”, nadmorski trening nordic walking, a nawet surf-spacer na desce SUP po zatoce z certyfikowanym trenerem. 
 
Także rodziny z dziećmi nie będą się tu nudzić. Zwłaszcza, że i dla nich przewidziano atrakcyjne zniżki w pakiecie rodzinnym. Wizyty w Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji małym odkrywcom dostarczą niezapomnianych wrażeń. W Centrum Nauki Experyment edukatorzy odpowiedzą na każde pytanie, najmłodsi (i starsi też) poznają m.in. tajemnice ludzkiego ciała, prawa fizyki czy świat wody.

Jedno jest pewne - zimą Gdynia zachwyca równie mocno, co latem. A może nawet bardziej?

posłuchaj Rozmowa z wiceprezydent Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą.

Więcej informacji na temat „Odetchnij w Gdyni” pod linkiem: www.gdynia.pl/odetchnijwgdyni

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic