Polecamy

Muzyczna Scena MINI

Warszawa
22.11.2017

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI. Efektem jest cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI.

Podłożem współpracy Teatru Syrena i MINI są wspólne wartości: zamiłowanie do sztuki, wysoka jakość, pasja i silny związek z tradycją w połączeniu z innowacyjnymi projektami.

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej i kameralnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością. Podobnie jak w filozofii MINI, to doskonała okazja do indywidualnego przeżywania i dzielenia się z innymi radością płynącą z pasji.
Muzyczna Scena MINI to cykl koncertów skierowanych do publiczności otwartej na świat, świadomej i oczekującej wysokiej jakości przeżyć artystycznych. Jednocześnie niezobowiązująca forma koncertów powoduje wspaniałą atmosferę i radość ze wspólnego przeżywania emocji.
Na Muzycznej Scenie MINI będziemy gościć znakomitych muzyków przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych. W dobie eklektyzmu pozostajemy otwarci na nowe, ciekawe brzmienia, którymi zwykle możemy się nasycić tylko podczas dalekich podróży po świecie.

Do tej pory na Muzycznej Scenie MINI gościliśmy m.in:
• Johnny Freelance Experience - fenomenalna grupa muzyków, pochodzących z różnych stron świata, których łączy wspólna muzyczna dusza i wrażliwość: Afrika Bibang (Hiszpania), Nicholas Dominic Talvola (USA – Kalifornia), Diego Didi Lezcano (Argentyna)
• Lydie Kotlinski - Lydie śpiewa m.in. jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywa muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki.
• Jnr Robinson - charyzmatyczny wokalista, dyrygent  z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB. Współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z  afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich wielu projektach.

Chciałbyś spędzić wieczór przy muzyce Jnr Robinsona?
Napisz nam, jaki jest Twój sposób na rozgrzanie się w chłodne jesienne wieczory. Najciekawsze zgłoszenia nagrodzimy podwójnymi biletami na koncert z energetyczną muzyką Jnr Robinson.

1. Zgodnie z art. 25 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.) informuję, iż: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest OPERA FM Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-204), ul. Waszyngtona 1. 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu prawidłowej realizacji Konkursu, ustalenia i ogłoszenia Zwycięzcy, realizacji praw do nagrody i nie będą udostępniane innym odbiorcom, 3. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, 4. Podanie danych osobowych Spółce jest dobrowolne.


Jnr Robinson
Korzenie artysty sięgają Jamajki, dorastał w Wielkiej Brytanii, obecnie mieszka w Danii. Współpracował między innymi z Chaką Khan czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w wielu swoich projektach. Obok koncertów Jnr Robinson ma na koncie prowadzenie warsztatów muzycznych z wokalistami, a także z chórami gospel na całym świecie.

„Tribute to Stevie Wonder”
Projekt ten prezentuje utwory Steviego Wondera w oryginalnych aranżacjach i interpretacjach. Selekcja utworów obejmuje zarówno znane wszystkim przeboje, jak i utwory mniej znane, które równie mocno inspirują i dają szerokie pole do popisu, zarówno wokaliście, jak i zespołowi. Usłyszymy między innymi utwory: „Isn’t She Lovely”, „Ma Cherie Amour”, „Higher Ground”, czy „Superstition”.

„Tribute to Donny Hathaway”
Donny Hathaway - muzyk, geniusz, który na wiele lat wytyczył szlak wokalistyce rhythm and bluesowej i soulowej. Autor niesamowitych utworów („A Song For You”, „Little Ghetto Boy”, „Where is the Love”, „You’ve Got a Friend”) z inspirującymi, zapadającymi w pamięć tekstami. W projekcie „Tribute to Donny Hathaway” portret Hathaway’a zaprezentuje Jnr Robinson, który poprowadzi publiczność przez świat tego wielkiego muzyka, przybliży jego tragiczną historię i zachwyci własną interpretacją jego ponadczasowej muzyki.

Koncert, który odbędzie się w Teatrze Syrena, 22 listopada o godzinie 20:30 będzie kompilacją dwóch wyżej opisanych programów muzycznych.

Już wkrótce informacje o kolejnych koncertach!


 

 • 12:11 Antonio Vivaldi Four Seasons Opus 8 - Concerto No.3 (Autumn) (1); Cztery pory roku - Jesień (1)
 • 12:16 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Walc Puszkina cis-moll
 • 12:23 John Kander Money, Money
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic