Gratka dla fanów „Outlandera” i serii „Obca”!

Już za kilka dni fani serialu Outlander oraz bestsellerowej serii „Obca”, będą mogli się przenieść do swojego ulubionego świata, stworzonego przez Dianę Gabaldon, wydawnictwo Świat Książki przygotowuje premierę cyklu opowiadań „Siedem głazów przeznaczenia”.

Gratka dla fanów „Outlandera” i serii „Obca”!

"Wśród atrakcji, jakich dostarczają kolejne nowele czy opowiadania ze świata 'Obcej', jest podążanie śladem tajemnic, wzmianek czy detali z poszczególnych książek serii. (...) Wiele z opowiadań zawartych w tej książce pokazuje alternatywne poglądy lub zdarzenia odnoszące się do głównych powieści lub zagłębia się w historie pobocznych postaci" – pisze Gabaldon we wstępie do jednego z opowiadań. I takim rozszerzeniem świata "Outlandera", czyli prawdziwą gratką dla fanów, jest właśnie ten tom.

Tom, w którym na aż 600 stronach znajdziemy siedem opowiadań (a właściwie, jak precyzuje autorka, nowel), w tym dwa zupełnie nowe i nigdy wcześniej niepublikowane, czyli "Ulotna zieleń" i "Oblężenie".

Wszystkie są bezpośrednio powiązane z głównymi powieściami. Claire Randall i Jamie Fraser pojawiają się jednak w nich (z wyjątkiem jednego) tylko we wspomnieniach i opowieściach bohaterów. Tym razem Gabaldon oddaje bowiem głos postaciom na dalszych planach.

Fenomen serii „Obca”

Seria narodziła się przypadkiem pod koniec lat 80., nikt nie przypuszczał, że powieści amerykańskiej naukowczyni odniosą tak spektakularny sukces na całym świecie. A jest imponujący: osiem z planowanych 10 powieści (dziewiąta "Go Tell the Bees That I Am Gone" będzie miała premierę za oceanem 23 listopada), kilka opowiadań i noweli, hitowy serial, komiks i… musical. 114 krajów, 33 języki i 50 milionów sprzedanych na świecie egzemplarzy. Nie wspominając o serii powieści i nowel o ukochanej przez czytelników postaci drugoplanowej, czyli nonszalanckim lordzie Johnie Greyu.

Teraz do tej robiącej wrażenie kolekcji dołącza osadzony w świecie "Obcej" zbiór opowiadań "Siedem głazów przeznaczenia". Ten tytuł nie jest propozycją tylko dla fanów serii. Atutem opowiadań Gabaldon jest ich uniwersalność. Historie – napisane barwnie i wartko, ze swadą i humorem – wciągną nawet czytelników, który nigdy wcześniej nie mieli z "Obcą" czy "Outlanderem" do czynienia. I gwarantuję: po przeczytaniu wypełnionych przygodami, romansami, bitwami i magią "Siedmiu głazów przeznaczenia" zostaniecie w tym niezwykłym świecie na dłużej.

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic